Český Goodwill 2024

Hledáme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

NOMINUJTE TEĎ

Pozemské nebe

Irena Kovářová

Ročník 2020

Představení nominované firmy

V roce 2012 jsem se rozhodla odejít z Jihočeské univerzity, na které jsem vyučovala více než 20 let. Motivací pro toto rozhodnutí byl můj záměr založit vlastní školu s ucelenou metodikou, zaměřenou především na přírodní zahrady, tvorbu prostoru a metody osobního rozvoje. Věděla jsem, že tato škola bude fungovat a ponese výsledky pouze v autentickém prostředí. Tak vzniknul areál přírodních zahrad Pozemské nebe, který má dnes již skoro hektar, a ve kterém se nachází škola osobního rozvoje Měsíčnice. Školu od jejího založení navštívilo více než 2000 studentů se zcela zjevnými výsledky v jejich životech.

Od počátku se snažím o celostní přístup. Poměrně záhy po založení školy začali do areálu přicházet lidé souznící s naší metodikou. V současné době naši novodobou firmu tvoří společenství samostatných podnikatelů. Každý má svůj projekt, za který nese zodpovědnost, ale všechny projekty zároveň tvoří jeden celek. Pro příklad můžeme uvést tyto oblasti: vzdělávání, příměstské tábory, provozování komunitní zahrady, svatební obřady, hlídání dětí, e-shop pro české feng shui a mnoho dalšího.

Myslíme srdcem a zdokonalujeme životní prostor. 

Mapa
Firma sídlí v Jihočeském kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Jaké máte koníčky?

Jsem šťastná, že moje koníčky jsou mé povolání, které spíše vnímám jako poslání a smysl svého života.  Přesto mám jednu oblast, které se věnuji mimo podnikání a tím je putování v tichu.

Jakou vlastnost považujete za svoji nejsilnější stránku?

Schopnost práce se slovem a obrazem.

Kterou z Vašich vlastností naopak dle Vašeho názoru nese Vaše okolí s nejmenší libostí?

Nezlomný optimismus. 

Odpovídala Irena Kovářová, majitelka firmy

Důvod nominace

Irena Kovářová je dáma, která inspiruje svým vlastním životem a učí lidi myslet srdcem. Má úžasnou 20 let starou zahradu Anastázie, která jako 1. v České republice získala ocenění přírodní zahrada. Irena prošla dlouholetým studiem v oblasti feng-shui, celostní medicíny, esoteriky, angeologie, teologie a výtvarného umění. 23let vyučovala na Teologické fakultě Jihočeské univerzity, v roce 2013 otevřela vlastní centrum celostního rozvoje Měsíčnice, kde vede kurzy speciálně zaměřené pro ženy, kurzy feng-shui, kurzy se zaměřením na kreativitu, výtvarnou činnost, osobnostní rozvoj a kurzy designu přírodních zahrad. Díky Ireně vznikla 1. přírodní komunitní zahrada v České republice nesoucí název Naše zahrádka, která spojuje lidi se stejným záměrem – tvořením prostoru v souladu s přírodou a sami se sebou.

Nominační kategorie

Tradice

Nominoval/a:

společník

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů