Český Goodwill 2024

Hledáme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

NOMINUJTE TEĎ

Kadeřnický ateliér Kotlár

Tomáš Kotlár

Ročník 2020

Představení nominované firmy

Tomáš začal v oboru kadeřnictví pracovat před 35 lety a už v roce 1991, pár let po vyučení, otevřel svůj první ateliér Picasso. Vystřídal několik provozoven, až se před 15 lety usadil v Tyršově domě na Praze 1. V současnosti zde vlastní kadeřnický ateliér o rozloze 250 m2 a poskytuje svým zákazníkům kompletní služby. Na jednom místě si tak návštěvníci mohou užít péči o vlasy, manikúru a pedikúru, masáže či kosmetické ošetření.

Kromě vedení ateliéru a vlastních účesových kolekcí je Tomáš také iniciátorem nových projektů. Neustále se snaží přinášet na český kadeřnický trh inovace. Uspořádal 20 ročníků Picasso Hair Show pro profesionální kadeřníky. V roce 2016 realizovat nový projekt pod názvem Hair Maraton, který měl charitativní přesah. Výtěžek věnoval nadaci Terezy Maxové dětem. V roce 2019 založil Junior Hair Show s cílem inspirovat a podpořit kadeřnické učiliště a nové kadeřnické talenty, zviditelnit kadeřnické řemeslo a pomoci při začlenění začínajících kadeřníků do pracovního procesu.

Dále vytvořil první ryze český franšízový systém v kadeřnickém oboru Hair Atelier Kotlár určený pro začínající podnikatele. Kadeřníkům a kadeřnicím tak nabízí své know-how a podnikatelský záměr. První franšízový salón byl otevřen v roce 2007 v Liberci, další vznikl na Slovensku ve městě Partizánské, ve Vysokém Mýtě a nejnovější franšízový salón byl otevřen v Praze v roce 2010.

Když je práce, tak makej, a když není, tak se flákej.

Mapa
Firma sídlí v Praze

3 otázky pro nominovanou osobu

Co Vás na podnikání nejvíc těší?

Seberealizace.

Jaké máte plány do budoucna?

Pomáhat mladým kadeřníkům a povznést naše řemeslo na umění.

Jakou vlastnost považujete za svoji nejsilnější stránku?

Řeším jen opravdové problémy, ty malé házím za hlavu. To mě naučil život.

Odpovídal Tomáš Kotlár, majitel firmy

Důvod nominace

S Tomášek Kotlárem jsem se poprvé sešla v rámci organizace JUNIOR HAIR SHOW, velké kadeřnické přehlídky žáků kadeřnických škol a profesionálů z oboru. Jedná se o akci, kde mají začínající kadeřníci, žáci celorepublikových odborných učilišť, možnost předvést svůj talent a zapojit se do profesionální přehlídky, na jejímž závěru může být pro ně nabídka stáže či zaměstnání v zaběhlých a vyhlášených kadeřnictvích. Na Tomášovi nesmírně oceňuji jeho nasazení pro mladé začínající kadeřníky, které na tuto profesionální show osobně připravuje, věnuje se jim předává jim své know-how a umožňuje jim bezplatnou účast, bojuje za ně v rámci zapojení do pracovního života. To považuji za naprosto zásadní postup v současné době, kdy je tak náročné získávat mladé lidi pro řemeslo a chybí nám absolventi odborných škol. Je třeba mít profesionály z oboru, kteří věnují svůj volný čas a elán šíření povědomí o své práci a o profesionalitě a kvalitě oboru. Neváhá, na vlastní náklady, cestovat po celé republice, aby přitáhl do oboru nové mladé lidi.Kromě této aktivity organizuje charitativní stříhání pro seniory v domovech důchodců, a nejen tam. Je pro mě skvělým příkladem úspěšného podnikatele, který jde za hranice svého zisku a pohodlí a věnuje svoji profesionalitu mladým lidem, čehož si velice vážím a je to v současné době pro přilákání nových lidí k řemeslům skvělým vzorem konání.

Nominační kategorie

Partner

Nominoval/a:

obchodní partner

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů