12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

Samostatné dítě

Valina Kociánová

Ročník 2020

Představení nominované firmy

E-shop Samostatné dítě není jen eshopem. Vznikl proto, aby řešil neutěšený stav českého školství a podpořil rodiče, aby našli vhodnou cestu rodičovstvím pro sebe i své děti. Skrz prodej vhodných pomůcek, podporu a vzdělávání rodičů chtějí dát dětem šanci objevit vlastní potenciál. Dle Valiny nynější systém vzdělávání vychovává z dětí stále zaměstnance ochotné nekriticky poslouchat na slovo. Budoucnost bude ale vyžadovat zcela jiné vlastnosti. Skrze svou práci chce rodičům pomoci nalézt v sobě sílu ponechat dětem svobodu v rámci bezpečných hranic, sílu na zpracování vlastních křivd z dětství a podpořit sny a touhy svých dětí bez zbytečné kritiky a “opravy” dětí k obrazu svému, byť s dobrým úmyslem.

Na firemním blogu se Valina zaměřujeme na témata rodinné sounáležitosti, práci s vlastním vědomím, témata výchovná. Přirozené respektující rodičovství považuje za jeden z účinných přístupů, jak “vychovat” soběstačné, spokojené jedince, kteří se dokáží svobodně rozhodnout a vyhodnotit neustále se měnící podmínky. Chce děti připravovat na budoucnost, ne na minulost a podporovat rodiče, kterým zdravý vývoj jejich dětí leží na srdci stejně jako jí leží na srdci budoucnost nás všech. Sama je maminkou a není jí to jedno.

V sortimentu e-shopu najdete Montessori pomůcky, didaktické hračky, ergonomický nábytek, domácí potřeby ve velikostech pro dětskou ruku a různé aktivity inspirované myšlenkami Marie Montessori a principy kontaktního rodičovství, spoustu pomůcek pro ekologickou domácnost. Sdružují vše, co podporuje děti, budoucí dospělé, na jejich cestě životem. 

Nápad založit e-shop se objevil, když se jí v roce 2013 narodila dcera Sára, a otevřela Valině úplně nový svět. Díky ní začala prozkoumávat své nitro a hledat nové vzorce chování, které by chtěla předávat své dceři, potažmo dalším generacím. Prošla několika Montessori kurzy, zajímá se o respektující přístup k výchově a přirozené rodičovství. Zároveň pomáhá rodičům najít sama sebe a ošetřit své staré křivdy, aby se nepředávaly dále. V zásadě sympatizuje se všemi inovativními způsoby vzdělávání, které jsou postaveny na vzájemném respektu. 

E-shop dal Valině svobodu spojit vše, co má ráda, dohromady. Vedle správy e-shopu pečuje doma o blaho své rodiny a také na Mělnicku podporuje komunitu podobně smýšlejících rodičů. Aktivní je také v lokální skupině #Holkyzmarketingu jako ambasadorka za Mělnicko, aby podpořila ženy na začátku jejich cesty podnikáním.

S úsměvem jde všechno lépe.

Mapa
Firma sídlí ve Středočeském kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Co Vás přivedlo k podnikání?

Podnikat jsem začala, protože mám vizi, kterou chci realizovat. Navíc nejsem právě přizpůsobivý člověk, podnikání bylo tedy přirozenou volbou.

Co Vás na podnikání nejvíc těší?

Na podnikání mě těší flexibilita, se kterou mohu pracovat. Tím, že jsem sama sobě svou paní, mohu pracovat v souladu se sebou, svými potřebami a potřebami své rodiny. Zároveň nemusím svou práci obhajovat.

Jakou vlastnost považujete za svoji nejsilnější stránku?

Smysl pro humor. Zároveň se nebojím ptát. Radši budu vypadat hloupě 5 min, než celý život. Také se moc ráda učím novým věcem.

Odpovídala Valina Kociánová, majitelka firmy

Důvod nominace

Pro nominaci jsem se rozhodla z důvodu ulehčování života nám rodičům. Její výrobky nám pomáhají lépe zapojovat naše děti do bežných domácích prací. Oceňuji její lidský přístup k dospělým i dětem a vážím si toho, že zboží má opravdu vyzkoušené a prodává jen to, co by sama používala nebo koupila své dceři. Svoje podnikání rozjela Valina na mateřeské dovolené i přes velmi náročné období to nezvzdala a snaží se pomáhat a zpříjemnit chvíle s dětmi dalším rodičům. Vznik této firmy pozoruji téměř od začátku, obdivuji její progres, ochotu a nadšení pro práci jak s rodiči tak při hledání nového zboží.

Nominační kategorie

Inovace

Nominoval/a:

kamarád(ka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů