12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

Mikov s.r.o.

Ročník 2013

Představení nominované firmy

Místem, kde má svůj počátek nožířský průmysl v Čechách jsou bezesporu Mikulášovice. Toto malé pohraniční městečko leží v nejsevernějším místě naší země, ve šluknovském výběžku.

Mikulášovičtí výrobci nožů a nůžek byli známí již v 18. století ve střední a částečně i západní Evropě. Vyráběli nože všech druhů a tvarů, tesáky, kordy, šavle, břitvy, chirurgické a jiné speciální nástroje. Nožířství bylo tehdy velmi vážené řemeslo, a protože nožířů bylo málo, bylo to také řemeslo dobře prosperující. Rozkvět nožířského řemesla v Mikulášovicích přivedl v roce 1794 místního podnikavého obchodníka Ignaze Röslera k založení první továrny na výrobu nožů…

V roce 1948 vznikly dva národní podniky, a sice Koh-i-noor Mikulášovice a Sandrik Mikulášovice. Výroba nožů se soustředila do závodu Sandrik a v závodě Koh-i-noor se vyráběly kancelářské potřeby (známé značky KIN). V roce 1955 došlo k sloučení obou závodů v jeden národní podnik - Mikulášovický kovoprůmysl s podnikovou značkou MIKOV. Hlavním výrobním programem nadále zůstalo nožířské zboží a kancelářské potřeby. Výrobky MIKOV a KIN byly v tomto období prostřednictvím PZO Merkuria a Pragoexportu s úspěchem vyváženy do 106 zemí a teritorií světa.

Společnost Mikov s.r.o. dnes navazuje na mnoholetou tradici výroby kvalitních nožířských a kancelářských výrobků v Mikulášovicích a prodává širokou škálu produktů v tuzemsku, v celé Evropě i v zámoří.

…tradice, zkušenosti, kvalita.

3 otázky pro nominovanou osobu

ODPOVÍDÁ PAN LADISLAV BEZDĚK, OBCHODNÍ ŘEDITEL MIKOV S.R.O.

Jaké byly Vaše pocity, když jste o Vaší nominaci do ČESKÉHO GOODWILLU dozvěděli?

Trochu překvapení, trochu pocit ocenění ;o)

Proč jste se rozhodli Vaši nominaci do projektu ČESKÝ GOODWILL přijmout?

Nezkusíš, nepoznáš! Zkoušíme nové věci a do dneška nemáme s žádným podobným projektem zkušenost. Necháme se překvapit, co to přinese. Minimálně se o nás pár lidí dozví.

Jaký je Váš nejčastější projev dobré vůle?

Nevím co přesně si představit pod tímto pojmem. Může to být vyhovění žádosti spolehlivému zaměstnanci s volnem i v době kdy se to firmě nehodí, stejně tak jako podpora různých společenských i jiných akcí, snaha o zachování tradiční a hlavně české značky. Celkově podporuji názor, že se k sobě mají lidi chovat slušně. Není nutné přemýšlet nad tím, zdali je to dobrá vůle či dobrý skutek.

Důvod nominace

Podpora zaměstnanosti v kraji, zachování tuzemské výroby a snaha zachovat a rozvíjet tradiční hodnoty.

Nominační kategorie

Tradice
Inovace
Partner

Nominoval/a:

zaměstnanec

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů