12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

Bamboolik s.r.o. – Radka MARTÍNKOVÁ a Zuzana HLOUŠKOVÁ

Ročník 2016

Představení nominované firmy

Bamboolik je česká firma zaměřená na vývoj a výrobu moderních látkových plen, textilních doplňků a oblečení z bambusové viskózy pro děti i dospělé. Založily ji Zuzana Hloušková a Radka Martínková – dvě maminky na rodičovské dovolené. Po čtyřech letech fungování pracuje kromě nich v Bamboolikovi dalších 5 kolegyň v sídle společnosti, externě pak cca 50 látkových poradkyň po celé České republice, na Slovensku a v Německu. Firma dává práci i více než 20 pracovníkům v šicích dílnách, z nichž většina pracuje v režimu chráněné dílny, jde tedy o zdravotně hendikepované osoby.

Klíčovým produktem firmy jsou moderní látkové plenky, které přinášejí řadu výhod nejen svým uživatelům: jsou zdravější a ekonomičtější variantou než plenky jednorázové, navíc jsou výrazně šetrnější k životnímu prostředí – například každá kompletní sada (tedy plná výbavička z látkových plenek) ušetří světu minimálně tunu těžko spalitelného a téměř nerozložitelného odpadu v podobě použitých jednorázových plen. Čistší životní prostředí přitom prospívá všem, nejen přímým uživatelům plenek. I proto je jedním z hesel firmy: Měníme svět k lepšímu. Každý den.

Poslání Bamboolika charakterizují tři klíčová slova:

ZÁKAZNÍK

Jeho důležitost se v Bamboolikovi projevuje především velkou péčí. Bez ohledu na to, kde plenky „s tapírem“ pořídil, má každý zákazník možnost se s případnými otázkami nebo potížemi obrátit přímo na výrobce, a to jak na telefonu, tak mailem, přes facebook nebo osobně. K dispozici jsou zákazníkům i kvalifikované a neustále školené látkové poradkyně, které především maminkám „kryjí záda“ často po celou dobu plenkovacího období, někdy i po něm. Zákazník je také hlavním zdrojem inspirace při vývoji nových produktů i služeb – dnes již nejen pro Českou a Slovenskou republiku, ale i pro většinu evropských zemí.

KVALITA

Vizí společnosti je vytvořit plenku, kterou dokáže jednoduše používat a udržovat úplně každý na první pohled, bude krásná a pohodlná a velmi odolná. Tak, aby výbavičku mohly dědit děti bez omezení i v početnějších rodinách.

ODPOVĚDNOST

Měnit svět k lepšímu neznamená pro Bamboolika jen výrobu produktů šetrných k životnímu prostředí. Chceme pozitivně ovlivňovat své prostředí v nejširším slova smyslu: od přátelských vztahů v rámci firmy, přes absolutní důvěru s dodavateli a odběrateli, podporu zachování a růstu českého textilního průmyslu až po pomoc všude, kde je to potřeba a dokážeme. Místo slova pomoc máme radši „příležitost“: spolupráce s chráněnými dílnami je tak jen jedním z příkladů toho, jak poskytnout příležitost těm, kdo si ji zaslouží, ale zatím ji nedostali.

Firma sídlí v Jihomoravském kraji

Měníme svět k lepšímu. Každý den.

3 otázky pro nominovanou osobu

Jaké byly Vaše pocity, když jste o Vaší nominaci na ocenění Český Goodwill dozvěděl/a?

Moc nás to potěšilo. Opětovná nominace jako projev důvěry našeho okolí nám udělala velkou radost. Radost, s níž se pojí velká odpovědnost tu důvěru nezklamat.

Proč jste se rozhodl/a Vaši nominaci na ocenění Český Goodwill přijmout?

Díky Českému Goodwillu jsme se za minulý rok seznámili s mnoha zajímavými lidmi a jejich příběhy, zjistili jsme, jak všelijak se ještě dá pomáhat a zlepšovat svět, posunuli jsme se zase o kousek dál. Moc se těšíme, že díky účasti v dalším ročníku získáme novou inspiraci. A že se nám podaří – spolu s ostatními nominovanými – dál ukazovat, že podnikatel není podnikavec ale člověk, který posunuje celé své okolí dál.

Jaký je Váš nejčastější projev dobré vůle?

Spojení „dobrá vůle“ moc nepoužíváme. Důležitý je pro nás pocit užitečnosti. Takže se v Bambooliku snažíme být užiteční ve všem, co děláme, a pomáhat všude tam, kde je to třeba a kde to dokážeme.

Důvod nominace

Společnost Bamboolik dlouhodobě podporuje a snaží se o revitalizaci textilní výroby v ČR. Nejen, že všechny produkty jsou šity v ČR, odkud také pochází většina materiálů, ale cca polovina produkce společnosti je šita v chráněných dílnách. Produkt jako takový (látkové pleny) je velmi ekologický, k čemuž Bamboolik ještě navíc přispívá vlastní osvětovou činností. Kromě svého produktu Bamboolik poskytuje zcela nadstandardní zákaznický servis.

Nominační kategorie

Partner

Nominoval/a:

obchodní partner

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů