12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

Rehabilitační ústav Kladruby – Josef HENDRYCH

Ročník 2016

Představení nominované firmy

Historie ústavu sahá až do roku 1932, kdy bylo rozhodnuto postavit nové sanatorium pro léčbu tuberkulózy kostí. Stavba byla dokončena ale až v roce 1941 a nacisty uvedena do provozu jako vojenská nemocnice. Zakladatel ústavu Dr. Schiller byl v roce 1942 popraven a téměř celá jeho rodina mučena v koncentračních táborech jako příslušníci pronásledované židovské rasy.

Po skončení II. světové války sloužil ústav jako sovětská repatriační stanice, kterou procházeli bývalí sovětští vojáci před návratem domů. V roce 1946 převzalo ústav do péče Ministerstvo zdravotnictví. Oficiální zahájení provozu se uskutečnilo 1. prosince 1947, kdy zařízení neslo název „Státní ústav doléčovací“ s kapacitou 160 lůžek. Zpočátku ústav sloužil pro doléčování invalidů a postupně přecházel k léčení poruch pohybového ústrojí po operacích a úrazech. V průběhu let docházelo ke stále většímu rozšiřování oboru rehabilitace i požadavků na něj kladených. To se projevovalo v základní rehabilitační péči a také při zvýšených nárocích na poskytování ošetřovatelské péče.

V současné době je Rehabilitační ústav Kladruby odborným léčebným ústavem určeným k poskytování ústavní celodenní komplexní rehabilitační léčby klientů po úrazech a operacích pohybového a nervového systému. Kapacita ústavu je 265 lůžek. Rehabilitace probíhá v nových budovách, v moderně vybavených cvičebnách.

Pro kvalitní rehabilitaci máme k dispozici plochu cca 3000 m2.  Z toho plocha pro vodní terapii činí cca 400 m2. Ergoterapie je poskytována na cca 250 m2 plochy. Cílem léčebně rehabilitačního pobytu je poskytovat rehabilitační a sociální služby tak, aby pacienti dosáhli co největší nezávislosti a soběstačnosti a osvojili si zdravý životní styl.

Firma sídlí ve Středočeském kraji

„Naším cílem je pomáhat, Vaším bojovat."

3 otázky pro nominovanou osobu

Odpovídá Josef HENDRYCH, ředitel Rehabilitačního ústavu Kladruby

Jaké byly Vaše pocity, když jste o Vaší nominaci na ocenění Český Goodwill dozvěděl/a?

Překvapení. Pak radost.

Proč jste se rozhodl/a Vaši nominaci na ocenění Český Goodwill přijmout?

Asi nejde nevnímat růst prestiže, který v posledních letech zaznamenáváme.  A každý pozitivní příklad je v dnešní společnosti důležitý. A je to takové veřejné ocenění práce celé naší firmy.

Jaký je Váš nejčastější projev dobré vůle?

To, co někteří chápou jako projev dobré vůle, tak u nás chápeme jako samozřejmost.

Důvod nominace

Jedinečný léčebný ústav, který pomohl bezpočtu ochrnutých pacientů jak po fyzické i psychické stránce s historií od roku 1932. Velmi si vážím pana ředitele, který celý ústav vede vzorně a je mým osobním vzorem.

Nominační kategorie

Inovace

Nominoval/a:

obchodní partner

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů