12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

Emco spol. s r.o. – Zdenek JAHODA

Ročník 2016

Představení nominované firmy

Společnost Emco patří mezi nejvýznamnější potravinářské společnosti v České republice. Byla založena v roce 1990 panem Zdeňkem Jahodou. Emco se soustřeďuje na výrobu a distribuci vysoce kvalitních potravinářských výrobků odpovídajících zdravému životnímu stylu. Jedná se zejména o křupavé a sypané mysli, mysli sušenky, ovesné i ovocné  tyčinky, ovesné kaše, kukuřičné a celozrnné lupínky, dětské cereálie, cereální výrobky pro děti.

Stále významnější pro růst společnosti jsou exportní aktivity. Od svého založení je Emco přítomno na slovenském trhu. V roce 2002 začala společnost expandovat i na další zahraniční trhy. V současnosti společnost vyváží do více než 30 zemí světa, přičemž mezi nejvýznamnější trhy patří USA, Polsko, Alžír, Egypt ,Rusko. Expanze na českém i zahraničním trhu přináší stále nové požadavky na výrobní kapacity. Proto byly výrobní kapacity společnosti Emco rozšířeny o nový výrobní závod v Hrdlech u Terezína.

Vysokou kvalitu, zdravotní nezávadnost a kontrolu výrobků Emco potvrzuje rovněž získání certifikátů ISO, HACCP a BRC udělované britským obchodním konsorciem The British Retail Consortium (BRC). Řada výrobků Emco je rovněž nositelem označení kvality a původu Klasa. Kromě výrobků pod vlastní značkou zastupuje Emco na českém trhu i některé významné evropské značky jako je Barilla, Alpro, Lorenz, Wase, Bahlsen, Cuetara, Santa Maria a další.

Zaměření na zdravé výrobky, vysoká kvalita vstupních surovin a konečných výrobků, moderní technologie, inovace a trvalé sledování potřeb zákazníků, to jsou hlavní pilíře dynamického rozvoje a úspěchu společnosti Emco. Zdravá strava a pohyb patří k sobě, a proto již pěknou řádku let také společnost Emco podporuje mnoho sportovních a společenských akcí zaměřených zejména na rodiny s dětmi. Společenská odpovědnost, pomoc znevýhodněným, péče o životní prostředí a dlouhodobá udržitelnost života jsou priority, které by měly být součástí politiky všech vyspělých firem, a jsou to i hodnoty, ke kterým se hlásí společnost Emco.

Firma sídlí v kraji Hlavní město Praha

Naše podnikání bude jenom tak úspěšné, jak kvalitní, chutné a zdravé budou naše Emco výrobky.

3 otázky pro nominovanou osobu

Odpovídá Zdenek Jahoda, zakladatel a majitel firmy Emco

Jaké byly Vaše pocity, když jste o Vaší nominaci na ocenění Český Goodwill dozvěděl/a?

Překvapení a potěšení.

Proč jste se rozhodl/a Vaši nominaci na ocenění Český Goodwill přijmout?

Jsme potěšeni, že si někdo všiml kolik pozornosti a prostředků věnujeme na podporu sportování dětí.

Jaký je Váš nejčastější projev dobré vůle?

Podpora zaměstnanců v nouzi formou Nadace Emco.

Důvod nominace

Systematická dlouholetá podpora spotu mladých v ČR a společenská odpovědnost

Již pěknou řádku let podporuje společnost Emco desítky a stovky sportovních i společenských akcí zaměřených zejména na děti a rodiny s dětmi. Poskytnutím Emco výrobků udělala radost tisícům malých sportovců i jejich rodičům, dětem z dětských domovů a mnoha dalším.
Zdravá strava a pohyb patří k sobě, proto se Emco snaží podporovat jak organizované sportovní kluby, tak také jednotlivé sportovní akce určené pro širokou veřejnost. Jednou z organizací, kterou Emco vybralo pro pomoc, je také Vincentinum. Toto zařízení patří mezi největší poskytovatele sociálních služeb v Olomouckém kraji a zajišťuje komplexní péči nejen dětem, ale i střední generaci a seniorům, kteří se nemohou plnohodnotně zapojit do obvyklého života ve společnosti. K výběru partnera přispěla i touha pomoci kraji, kde majitel - pan Jahoda prožil své mládí, na které rád vzpomíná.

Společenská odpovědnost, pomoc znevýhodněným, péče o životní prostředí a dlouhodobá udržitelnost života jsou priority, které by měly být součástí politiky všech vyspělých firem, a jsou to i hodnoty, ke kterým se hlásím společnost Emco.
Příklady poidpořených projektů:
1. E.ON Junior Cup, E.ON Fotbalová škola – fotbalový turnaj žáků do 10 let
2. Letní fotbalový kemp Sparta
3. OUT OF HOME - zážitkový festival pro děti z dětských domovů
4. Helpíkův pohár - zdravotně-výchovné soutěže pro žáky 5. tříd základních škol
5. Mistry s Mistry – sportovní aerobik
6. Farní charita Roudnice nad Labem
7. DIACEL – letní dětský tábor pro diabetiky
8. Klokánek Litoměřice
9. Lesní běh Říčany
10. IN-LINE Běchovice

Nominační kategorie

Mecenáš

Nominoval/a:

obchodní partner

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů