12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

Media Tenor, spol. s r.o. – Pavel HEROT

Ročník 2016

Představení nominované firmy

Media Tenor se na českém trhu analýzy médií pohybuje od roku 1996. V počátcích jako neziskový projekt, když bylo v Ostravě založeno o.s. InnoVatio s posláním vyhodnocovat obsah českých médií a napomáhat tak upevňování demokracie.

Precizace analytických metod vedla na přelomu milénia k orientaci na komerční uplatnění, a to ve dvou hlavních linkách: a) analytický servis pro mediální klienty jako nástroj řízení obsahu; b) analytický servis pro institucionální klienty jako nástroj řízení vlastní reputace. Nejvýraznějším dlouhodobým projektem firmy je kontinuální analytická činnost pro Českou televizi, která započala v roce 2001 a trvá úspěšně dodnes. 

V roce 2013 Media Tenor vstoupil také na trh mediálního monitoringu. Od té doby firma zažívá značnou dynamiku a soustavný tlak na inovace. Za velmi krátkou dobu a díky své analytické tradici se Media Tenor stal respektovanou dvojkou trhu monitoringu. Mezi klienty monitoringu Media Tenor jsou dnes mimo jiné všichni mobilní operátoři v ČR, Heineken, Veolia, Siemens, Microsoft, Sazka a řada dalších klientů různé velikosti.

Firma sídlí v Moravskoslezském kraji

Cheap & fast won’t be good!  

3 otázky pro nominovanou osobu

Odpovídá Pavel HEROT, ředitel společnosti Media Tenor

Jaké byly Vaše pocity, když jste o Vaší nominaci na ocenění Český Goodwill dozvěděl/a?

Velmi příjemné. Na práci lidí naše firma stojí, proto jsem rád, že je i cítit, že lidé jsou to hlavní.

Proč jste se rozhodl/a Vaši nominaci na ocenění Český Goodwill přijmout?

Když už jsme nominaci získali, tak nemohu zklamat důvěru, kterou jsme dostali. No a potom taky proto, že ve znění nominačního důvodu je to, o co v práci s lidmi usilujeme.

Jaký je Váš nejčastější projev dobré vůle?

To, že s našimi lidmi pracujeme v tvůrčím a přátelském režimu, to beru víceméně jako nutnou podmínku pro zajištění kvality, ne úplně jako projev dobré vůle. Dobrou vůli spíše vidím v tom, že podporujeme systematickými praxemi studenty humanitních oborů a rádi poskytneme podporu i mladým nadějným umělcům. Kupř. v oblasti vážné hudby jsou dnes velmi vážení klavírní virtuosové Martin Kasík nebo Ivo Kahánek. Je pro nás čest, že jsme stáli za vydáním jejich debutových alb. Také bych rád zmínil skutečnost, že tím, že naše společnost pomoci vyprecizovaných metod sleduje média, tak můžeme upozorňovat na některé nešvary, či scestné tendence. Naposledy jsme takto zcela bez komerčního zájmu publikovali zprávu, která se na základě analýzy postavila za moderátorku polské TVP Karolinu Lewickou, se kterou televize rozvázala pracovní poměr po odvysílání rozhovoru s mimořádně neukázněným a vyhrožujícím hostem, ministrem kultury Prof. Piotrem Glińskim.

 

Důvod nominace

Společnost Media Tenor, kterou bych ráda z pozice zaměstnance nominovala v kategorii Partner na cenu Český Goodwill, je inovativní firmou, které si opravdu vážím! Přátelské a vstřícné jednání je zde na denním pořádku, prostor pro otevřenou diskuzi je samozřejmostí. Prostřednictvím stáže Media Tenor Internship Programme dává šanci studentům magisterských oborů žurnalistiky, sociologie, public relations, politologie či marketingu získat cenné praktické zkušenosti a reference pro svoji další pracovní kariéru. Řadě studentů je pak nabídnut dlouhodobý pracovní úvazek. Firma nikdy nezapomíná na ženy na rodičovské dovolené (což mohu v současné době potvrdit i z vlastní zkušenosti). Pravidelně je informuje o dění na pracovišti, nabízí možnosti přivýdělku, zve je na firemní teambuildingové akce, které jsou jak pracovního, tak i rodinného rázu. Media Tenor je moderní firmou, nejen svými neustálými analytickými inovacemi, na které pravidelně pořádá školení, ale také svým přístupem k zaměstnancům, pro které nabízí flexibilní pracovní dobu dle potřeb každého z nich a také možnost zkráceného úvazku, či tolik žádaný home office, což právě ocení maminky s malými dětmi a studenti vysokých škol. Dá se říct, že Media Tenor je ideálním partnerem – tolerantní, přátelský, spolehlivý.

Nominační kategorie

Partner

Nominoval/a:

zaměstnanec

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů