12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

Nadační fond SLON – Jana ORŠULÍKOVÁ

Ročník 2016

Představení nominované firmy

Název nadačního fondu SLON je zkratkou přání jeho zakladatelky Jany Oršulíkové Společně dá Liberecko Onkodětem Naději. Jako první vznikla koncem roku 2014 charitativní komunita na Facebooku Liberecká naděje pro děti z onkologie. Ta měla tak velký úspěch, že o rok později byl založen nadační fond SLON, který má k dnešnímu dni přes 880 členů a další přibývají doslova každou minutou. Předsedkyně nadačního fondu Jana Oršulíková je za to vděčná, protože ne nadarmo se říká, že nejdůležitější ze všeho na světě je zdraví.

Asi všechny maminky a tatínkové se shodnou, že to nejhorší, co se může stát je, když se právě zdraví nedostává těm nejmenším. A právě proto byla založen tento nadační fond – na pomoc onkologicky nemocným dětem, aby jim a jejich rodinám pomohl snáze zvládnout nelehký boj s nemocí.

Materiální pomoc nadační fond SLON poskytuje v podobě hraček na dětské oddělení a do nemocniční školky, výtvarných potřeb a edukačních pomůcek, knih, her, skládaček, léků, vitamínů, doplňků stravy, hygienických potřeb a ostatních dárků individuálně pro děti.

Firma sídlí v Libereckém kraji

SLON = Společně dá Liberecko Onkodětem Naději  „I malá pomoc může být velkou.“

3 otázky pro nominovanou osobu

Odpovídá Jana ORŠULÍKOVÁ, zakladatelka a předsedkyně nadačního fondu SLON

Jaké byly Vaše pocity, když jste o Vaší nominaci na ocenění Český Goodwill dozvěděl/a?

V první řadě jsem byla neskutečně překvapená, protože jsem nic podobného nečekala. Svoji práci v nadačním fondu beru jako poslání, jak pomoci lidem, kteří to skutečně potřebují. Nečekám za to žádnou kompenzaci. Největší odměnou je mi spokojený dětský úsměv našich klientů. Proto beru tuto nominaci jako milé zpestření naší činnosti a jsem za ni vděčná.

Proč jste se rozhodl/a Vaši nominaci na ocenění Český Goodwill přijmout?

Nominaci jsem přijala z toho důvodu, že bych byla ráda, kdyby se nám podařilo více zviditelnit činnost nadačního fondu SLON, aby o něm vědělo více lidí. Protože jak se říká: „Víc hlav, víc ví.“, tak třeba nás někdo osloví s  fantastickou myšlenkou, jak ještě více pomoci dětem, kteří neměli lehký start do života.

Jaký je Váš nejčastější projev dobré vůle?

Upřímná radost z pocitu, že jsme pomohli těm, co by to sami nezvládli. Rádi plníme dětská přání v jakékoliv podobě.

Důvod nominace

nezištná materiální a zprostředkovaná pomoc onkologicky nemocným dětem
srdce na dlani
zápal bojovat za práva ostatních
snaha pomáhat těm, kterým již došly síly

Nominační kategorie

Mecenáš

Nominoval/a:

rodinný příslušník

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů