Český Goodwill 2024

Hledáme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

NOMINUJTE TEĎ

AVONET, s.r.o. – Tomáš MÁČALÍK

Ročník 2016

Představení nominované firmy

Internet uchvátil čerstvě vystudované bratry Dušana a Tomáše natolik, že se rozhodli společně pustit do podnikání a v roce 1996 založili AVONET, s.r.o., společnost specializovanou na zprostředkování přístupu k internetu. Oba věděli, že nechtějí odejít za prací do velkého města, takže se zkusili postavit na vlastní nohy v regionu, ve kterém vyrostli. V centru Zlína začínají s jednou kanceláří a s tehdy neuvěřitelnou konektivitou 64 kb/s. Začátky nejsou snadné. Rychle však přicházejí první drobní i velcí klienti, úspěchy a nové výzvy. Zakladatelé viděli v internetu ohromnou příležitost jak usnadnit lidem i firmám komunikaci, přinést nový druh zábavy i nový přístup k práci. A nemýlili se.

Po velmi dynamickém růstu je dnes Avonet jednou z největších telekomunikačních společností v regionu, zaměstnává téměř 50 odborníků a obsluhuje tisíce zákazníků po celé České republice.

Společnost ve svém regionu dlouhodobě podporuje řadu kulturních, vzdělávacích, sportovních a dobročinných aktivit.

Firma sídlí ve Zlínském kraji

Internet nás baví.

3 otázky pro nominovanou osobu

Odpovídá Tomáš MÁČALÍK, jednatel firmy AVONET

Jaké byly Vaše pocity, když jste o Vaší nominaci na ocenění Český Goodwill dozvěděl/a?

Byl jsem neoriginálně potěšen, že si někdo všiml výsledků našeho snažení.

Proč jste se rozhodl/a Vaši nominaci na ocenění Český Goodwill přijmout?

Nová zkušenost, poslání projektu, zajímaví lidé, reprezentace práce své i kolegů.

Jaký je Váš nejčastější projev dobré vůle?

Pomoc lidem ze svého okolí, pokud ji potřebují a jsem jí schopen. Ve firmě ale i soukromě se snažím podporovat dobré věci obecně a region, kde bydlím a pracuji.

Důvod nominace

Firma Avonet se za 19 let svého působení vypracovala z regionálního poskytovatele internetového připojení ve firmu poskytující internetové a telekomunikační služby s celorepublikový pokrytím. Je příkladem toho, že poctivým a férový přístupem jak k zákazníkům, tak vlastním zaměstnancům se dá vybudovat stabilní firma konkurující velkým nadnárodní i domácím hráčům na poli internetového připojení a dalších online služeb.

Nominační kategorie

Inovace

Nominoval/a:

obchodní partner

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů