12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

PIC:DESIGN – Karolina VYSTRČILOVÁ PERGLOVÁ

Ročník 2016

Představení nominované firmy

Rodinný projekt PIC:DESIGN představuje produkty s autorským ilustracemi a českými retro potisky. Portfolio unikátních produktů zahrnuje například hry, sešity, oblečení či jiné designové doplňky. Za všemi originálními kousky stojí majitelka společnosti Karolina Vystrčilová Perglová, která si zakládá především na osobním přístupu, hravosti, nezávislosti a kvalitě. Všechny své produkty vyrábí v České republice… s láskou k přírodě… srdcem.

Žij přítomností, sni o budoucnosti, uč se minulostí. Firma sídlí v kraji Hlavní město Praha

3 otázky pro nominovanou osobu

Odpovídá Karolina VYSTRČILOVÁ PERGLOVÁ, majitelka firmy PIC:DESIGN

Jaké byly Vaše pocity, když jste o Vaší nominaci na ocenění Český Goodwill dozvěděl/a?

Překvapení. Úcta. Zodpovědnost. Povzbuzení do další práce. Radost.

Proč jste se rozhodl/a Vaši nominaci na ocenění Český Goodwill přijmout?

Nominaci jsem přijala z několika důvodů. Nominace i nominujícího si vážím a nebylo by fér ji odmítnout. Vidím to také jako možnost inspirovat další lidi v drobném podnikání – např. rodiče na rodičovské dovolené, kteří mají nápady a sny a doposud měli obavy je uskutečnit. A v neposlední řadě je to možnost získat novou zkušenost a příležitost k rozvoji podnikání, u kterého jsem teprve na začátku.

Jaký je Váš nejčastější projev dobré vůle?

Nad „dobrou vůlí“ jsem v tomto kontextu nepřemýšela. Dle mého názoru je samozřejmostí myslet na dobro ostatních. V tomto duchu bych ráda vedla firmu – nabízet produkty vyrobené především v České republice, s ohledem na životní prostředí. Do budoucna bych ráda využila služeb chráněných dílen. Stojí za to se zamyslet nad tím, zda neexistuje lepší řešení s ohledem na okolní prostředí – společnost, přírodu, i když to často není snadné a člověk musí stát nohama na zemi. Mám na mysli například pracovní podmínky zaměstnanců, výrobní technologie nebo použití obalových materiálů.

Důvod nominace

Karoliny si vážím a obdivuji za to, že jako maminka téměř dvouleté holčičky nachází čas a inspiraci k drobnému podnikání. Nebála se začít, což v tuzemských podmínkách není úplně jednoduché. Její výrobky rozvíjí dětskou fantazii a samy o sobě to jsou malá umělecká díla. Ve svém podnikání je teprve na začátku, ale já věřím, že její hry nebo ilustrace budou dělat radost spousta dětem (i jejich rodičům).

Nominační kategorie

Inovace

Nominoval/a:

kamarád(ka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů