12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

Tvarůžková cukrárna – Zbyněk POŠTULKA

Ročník 2016

Představení nominované firmy

Majitelé Tvarůžkové cukrárny v podnikání navazují na tradici své rodiny v Lošticích, prarodiče zde provozovali již na začátku minulého století železářství a obchod se zeleninou. Díky vášni pro dobré jídlo v roce 2009 spolu s dcerami otevřeli prodejnu lahůdek. Recepty na tvarůžkové moučníky začali vymýšlet v polovině roku 2009, jako první vznikl Loštický šáteček® a Loštický koláček®.

Turistům, kteří přijíždějí do Loštic do Muzea tvarůžků, chtěli Poštulkovi nabídnout netradiční občerstvení a rozšířit tak nabídku pro gastroturisty. Spojili chuť domácího listového těsta s jemnou tvarůžkovou pěnou a stále vylepšovali recepturu. Dnes nabízí již dvacet druhů moučníků z Olomouckých tvarůžků a na objednávku pečou tvarůžkové dorty. Všechny tvarůžkové moučníky vypadají sladce, ale chutnají slaně. Základem je listové těsto, které si sami vyrábí z hladké mouky a kvalitního másla.

Slaná chuť tvarůžků se skvěle snoubí s tradičními ingrediencemi – biopovidly, ořechy, perníkovou strouhankou, mandlemi, křenem, česnekem nebo špenátem. Tvarůžkové moučníky mají certifikát Haná regionální produkt a získaly také několik ocenění na domácích potravinářských soutěžích (Česká chuťovka, Regionální potravina, TOP Výrobek Olomouckého kraje). Cílem majitelů je podpořit výrobou kvalitních produktů region, odkud pochází.

S poctivostí nejdál dojdeš. Firma sídlí v Olomouckém kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Odpovídá Zbyněk POŠTULKA, majitel firmy Tvarůžková cukrárna

Jaké byly Vaše pocity, když jste o Vaší nominaci na ocenění Český Goodwill dozvěděl/a?

Nominace pro mě byla příjemným překvapením. Také proto, že mě nominovala Eva Brabcová, majitelka Štrůdlu do krabice. Společně jsme se již několikrát setkali u dobrého štrůdlu v Benešově  či tvarůžkového moučníku u nás v cukrárně v Lošticích.

Proč jste se rozhodl/a Vaši nominaci na ocenění Český Goodwill přijmout?

Jsou v životě nominace, které se neodmítání a Český Goodwill je jednou z nich. Ocenění je pro firmy a podnikatele, kterých si lidé váží, takže jsem se zvědav na ohlas veřejnosti na náš rodinný projekt Tvarůžkové cukrárny.

Jaký je Váš nejčastější projev dobré vůle?

Jsou to každodenní věci jako je starost o městskou zeleň v naší ulici. Před budovou cukrárny jsme téměř před dvaceti lety vysadili alej vrb a javory. Zaléváme trávník a pečujeme o námi vysazené rostliny i na náměstí. Finančně podporujeme také vzdělávací instituce a zájmová sdružení v Lošticích. Svoji činností se zasazujeme o dobré jméno našeho města a reprezentujeme region na gastronomických akcích v celé republice. Využíváme je zároveň i k pozvánce turistů k nám na Hanou. Těší mě, že tohle společně dělám s manželkou a dcerou. 

Důvod nominace

ojedinělá výroba tvarůžkových moučníků, dlouholetá tradice

Nominační kategorie

Tradice

Nominoval/a:

přátelský

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů