Český Goodwill 2024

Hledáme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

NOMINUJTE TEĎ

Lucid spol. s r.o. – Oto ŠEFRANÝ

Ročník 2016

Představení nominované firmy

Historie výrobního programu společnosti sahá až do roku 1919, kdy pan Robert Rudolf v Jablonci nad Nisou založil tradici výroby náboženských předmětů lisovaných z plechu a z drátu doplněných skleněnými komponenty. Vývoj přerušila 2. světová válka, znárodnění a následná státní správa, přesto byla výroba lisovaných bižuterních polotovarů brzy oživena a pod jmény různých státních podniků pokračovala po celou komunistickou éru. Společnost Lucid byla založena v červnu roku 1994, majitelé provedli úspěšné akvizice a odkoupili řadu menších firem, jejichž výrobní program korespondoval se zaměřením společnosti. V roce 2013 došlo k prodeji části majetkového podílu a společnost se stala čistě rodinnou firmou.

V současnosti je Lucid moderní firmou opírající se o dlouholetou tradici, technologický rozvoj, kvalitní výrobu a seriózní jednání se všemi obchodními partnery. Společnost se zaměřujeme hlavně na vývoj a výrobu lisovaných kovodílů pro automobilový, elektrotechnický a spotřební průmysl, krom toho ale vyrábí i rozsáhlý sortiment komponentů pro výrobu bižuterie a dalších prvků vyžadujících detailní znalost technologie lisování kovů, konstrukce, výroby a údržby lisovacích nástrojů, materiálů vhodných k výrobě.

Firma podporuje mnoho prospěšných aktivit, nejčastěji přímo ve svém regionu. V posledních letech podpořila a podporuje tyto místní organizace: Obnova historických památek města Jablonce nad Nisou; CELIA, o. s. – život bez lepku; Nadace EURONISA; Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor; NISANKA – folklorní soubor z Jablonce nad Nisou; Sdružení Rozcestník -  sdružení majitelů a příznivců rekreačního jezdeckého sportu v regionu; Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých České republiky; Spolek přátel města Jablonec nad Nisou; Střední uměleckoprůmyslová škola a Vyšší odborná škola, Jablonec nad Nisou a Svaz tělesně postižených v ČR.

Firma sídlí v Libereckém kraji

Konformita je žalářníkem svobody a nepřítelem růstu.

3 otázky pro nominovanou osobu

Odpovídá Oto ŠEFRANÝ, jednatel společnosti Lucid

Jaké byly Vaše pocity, když jste o Vaší nominaci na ocenění Český Goodwill dozvěděl/a?

Radost z ocenění dlouholeté práce a snahy zachovat dědictví generací úžasných českých řemeslníků a výtvarníků.

Proč jste se rozhodl/a Vaši nominaci na ocenění Český Goodwill přijmout?

Rádi bychom se seznámili s podobnými firmami založenými na tradici, ale zároveň progresivně orientované na nové technologie, otevřené změnám. Každé setkání je pro nás inspirací a ponaučením, jak bychom chtěli nebo také nechtěli pracovat, jak bychom se chtěli dále rozvíjet.

Jaký je Váš nejčastější projev dobré vůle?

Rádi bychom podnikali „nesobecky“ v přátelském prostředí rodinné firmy se zaměstnanci vážícími si zodpovědného přístupu zaměstnavatele. O každém pracovníkovi naší firmy přemýšlíme ne v rovině jak jej využít či dokonce zneužít, ale jak jej rozvíjet profesně i lidsky, jak vytvořit pracovní prostředí, které jej bude motivovat k optimálnímu pracovnímu výkonu  a povede k loajalitě k zaměstnavateli. Vůči našim obchodním partnerům trváme na principech férového jednání, které se stává vzácností.

Důvod nominace

Společnost Lucid je rodinnou firmou.
1) Odkoupením 14 000 nástrojů ze zanikající a.s. Jablonex zachránila společnost Lucid dědictví několika generací návrhářů a nástrojařů, kteří desítky let vyráběli nástroje pro výrobu lisovaných kovových komponentů pro bižuterní průmysl. Pokud by se tak nestalo, pravděpodobně by tyto nástroje skončily v lepším případě ve sběrně kovového odpadu. Společnost Lucid je dnes jedním z největších výrobců komponentů pro bižuterní průmysl v Evropě a svým zákazníkům nabízí 75 tisíc tvarů kovových výlisků.
2) Jednatelé se chovají zodpovědně ke společnosti, ke svým zaměstnancům i k obchodním partnerům. Své závazky plní řádně a včas.
3) Jsou vstřícní potřebám nemocných a sociálně slabých. Podporují Nadaci Euronisa, Konto bariéry a aktivity sympatických \\\"Veselých klaunů\\\" obveselujících děti a bezmocné v českých nemocnicích.
4) Snaží se o kultivaci českého podnikatelského prostředí zapojením se do aktivit Svazu výrobců skla a bižuterie a HK ČR.
5) Společnost Lucid se chová šetrně k životnímu prostředí dodržováním zásad ISO 14001
6) Podporuje obnovu historických památek regionu.
7) Společnost Lucid spol. s r.o. byla vyhlášena v roce 2015 3. nejlepší firmou Libereckého kraje.
8) Společnost Lucid spolupracuje se školami v Libereckém kraji, poskytuje studentům odbornou praxi, vypracovává oponentní posudky diplomových prací studentů TUL.

Nominační kategorie

Tradice

Nominoval/a:

obchodní partner i rodinný příslušník

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů