Český Goodwill 2024

Hledáme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

NOMINUJTE TEĎ

Annasoft s.r.o. – Josef BROŽEK

Ročník 2016

Představení nominované firmy

Příběh Anny – tak se současný produkt společnosti Annasoft jmenuje - začal ještě v době, kdy byl jeho původce, Josef Brožek, na střední škole. V té době jeho čtyřletému bratrovi diagnostikovali tupozrakost. Znamenalo to dojíždění a pobyty v Pardubické krajské nemocnici a několikaměsíční kůry v léčebně očních vad ve Dvoře Králové nad Labem. Lékaři byli super, sestřičky k nezaplacení, ale přece, pro čtyřletého prcka i rodinu je tohle všechno náročné. V tu chvíli přišla řada právě na staršího bratra, který, s velkým přičiněním lékařek a sester z nemocnice, začal vyrábět různé variace nedostatkového CAMu, desítkami let služby ověřené rehabilitační pomůcky, která dokázala s nemocí bojovat. Poslední varianta, která sloužila na tabletech, se nazývá Anna.

Uvedení nového produktu na trh nebylo jednoduché. První léta přinesla vedle tvrdé práce také nejedno rozčarování a hořké zklamání. Navíc se postupem času zjistilo, že na některých tabletech software nefungoval. Novou naději Anně dali studenti Pardubické univerzity, a také podpora spokojených uživatelů, protože rehabilitovat tupozrakost, šilhavost, koordinaci ruka-oko a binokulární spolupráci šlo velmi těžko a pouze v nemocnici nebo v rehabilitačním centru. Na univerzitě se tak vytvořil pětičlenný tým, který mentoroval specialista z jedné bankovní společnosti. Ten navíc dokázal „prodat“ produkt českému byznysmenovi a mecenáši Petru Borkovcovi. Právě Petr Borkovec a Brno Investment Group stojí za rozvojem studentské firmy Annasoft, která nyní slouží dětem a jejich rodičům v řadě států Evropy.

Nechci se stát nejbohatší mrtvolou na hřbitově. Chci, aby to, co dělám, mělo smysl. (Steve Jobs)   Firma sídlí v Pardubickém kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Odpovídá Josef Brožek, zakladatel firmy Annasoft

Jaké byly Vaše pocity, když jste o Vaší nominaci na ocenění Český Goodwill dozvěděl/a?

 

Proč jste se rozhodl/a Vaši nominaci na ocenění Český Goodwill přijmout?

Nejde o cenu, jde o její myšlenku. Nominace znamená, že děláme něco dobře. Je naší odpovědností jít příkladem.

Jaký je Váš nejčastější projev dobré vůle?

 

Důvod nominace

Společnost přináší inovaci v podpoře léčby oční vady, tupozrakosti. Moderní způsob umožňuje léčbu doma na tabletu (dříve v léčebnách a nemocnicích na mechanickém zastaralém stroji). SW je za nízký poplatek dostupný rodinám s dětmi.

Oceněníhodné je to, že Josef Brožek si dokázal povšimnout zastaralého způsobu léčby a dokázal najít moderní způsob podpory léčby a ten zpřístupnit ostatním. Problematikou se zabýval tak dlouho, že s kolegy a lékaři vyvinul software, který nyní mohou používat nemocné děti i léčebny v ČR.

Nominační kategorie

Inovace

Nominoval/a:

zaměstnanec

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů