12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

MUDr. Miroslav Koliba s.r.o. – Miroslav KOLIBA

Ročník 2016

Představení nominované firmy

MUDr. Miroslav Koliba začínal v roce 2006 jako sekundární lékař na septickém chirurgickém oddělení a na chirurgické ambulanci,a tehdy také absolvoval prestižní kurz hojení ran v Hamburku. Od této doby se aktivně věnuje hojení ran.Po zdokonalení léčby důsledků cukrovky v oboru chirurgie změnil zaměření a začal pracovat na interním oddělení, kde se začal specializovat na léčbu cukrovky a  syndromu diabetické nohy.

MUDr. Koliba získal atestaci z oboru diabetologie, licenci ČLK pro výkon soukromé lékařské praxe a diplom celoživotního vzdělávání. V únoru 2014 otevřel ve Vratimově diabetologickou a podiatrickou ordinaci, pracuje jako konzultant podiatrické ambulance při diabetologickém centru v Městské nemocnici Ostrava a dále jako konzultant pro diabetologii a podiatrii v Sanatoriích Klimkovice a je také odborným garantem a organizátorem kongresu s názvem Multidisciplinární přístup v péči o nohy diabetiků, kterého 4. ročník se bude konat v únoru 2017.

Kromě práce v ordinaci a aktivní edukaci odborníků založil firmu Podartis s.r.o., která se věnuje prodeji a dovozu specializované a zdravotně nezávadné obuvi pro nemocné lidi a pro děti.

Firma sídlí v Moravskoslezském kraji

Dinosauři vyhynuli, protože se nepřizpůsobili. 

3 otázky pro nominovanou osobu

Odpovídá MUDr. Miroslav KOLIBA, lékař, diabetolog, podiatr, odborník na diabetickou nohu

Jaké byly Vaše pocity, když jste se o Vaší nominaci na ocenění Český Goodwill dozvěděl/a? 

Překvapení.

Proč jste se rozhodl/a Vaši nominaci na ocenění Český Goodwill přijmout?

Snaha se naučit nové od lidí, kteří byli rovněž nominovaní.

Jaký je Váš nejčastější projev dobré vůle?

Dobrá vůle je moje práce, pomáhám lidem… a u nás je to radost, zejména když někomu zachráníme končetinu.

(například: Nemám smlouvu s jednou velkou zdravotní pojišťovnou, přesto ošetřuji i její pacienty se syndromem diabetické nohy, platí si jen ozonoterapii, tak jako ostatní pacienti, mé ošetření mají zcela zdarma. Provozuji v mé druhé firmě prodejnu obuvi, která nevydělává, ale v rámci komplexní péče je nevyhnutné ji mít, aby pacienti po záchraně končetiny měli vhodnou obuv. Zaměstnávám matky na mateřské dovolené, nebo těsně po ní, což trénuje můj přístup k lidem, hlavně když je náhle více dětí nemocných do rána, kdy jsem najednou v práci sám, nebo skoro sám. Vedu facebookovou skupinu "Péče o nohy diabetiků", kde se dotazují zejména nelékařské profese na rady při ošetření nohou pacientů s diabetem a  pravidelně prezentuji příklady vhodné a nevhodné péče. V neposlední řadě organizuji kongres Multidisciplinární přístup v péči o (nejen) nohy diabetiků. Čím více zdravotníků a pedikérek bude znát rizika při ošetření nohou diabetiků, tím menší riziko, že tito pacienti přijdou o končetinu. Aktuálně předpokládáme na kongresu účast 350 lidí, kongres se bude konat v únoru  2017 a již nyní 5 měsíců před kongresem, je 50 lidí přihlášených a téměř všichni sponzoři registrováni. Přednáším i na Slovensku, kde zatím obor podiatrie prakticky není. Plánujeme otevření specializované pedikúry...., je toho hodně, co musím dodělat a vymyslet, z každé stáže si donesu podněty a pak moji zaměstnanci mají ze mně "radost" :).)

Důvod nominace

lidský přístup k pacientům i zaměstnancům,komplexní zdravotní péče,tvůrčí přístup

Nominační kategorie

Mecenáš

Nominoval/a:

zaměstnanec

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů