12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

DOMOVINKA - sociální služby, o.p.s. – Bohumila HAJŠMANOVÁ

Ročník 2016

Představení nominované firmy

Mgr. Bohumila Hajšmanová ve druhé polovině devadesátých let založila agenturu domácí péče v Plzni, jejíž nabídku služeb postupně s týmem svých kolegyň a kolegů zkvalitňuje a rozšiřuje.

Nápad na poskytování péče, kterou vykonávají zdravotní sestry v domácím prostředí pacienta, vznikl již v roce 1991, ale v té době zdravotní pojišťovny tyto výkony ještě neproplácely. K realizaci proto došlo až v roce 1998 a z původních dvou sester se dnes tato organizace rozrostla na současných 50 pracovnic a kromě domácí péče v současné době poskytuje i sociální služby. V roce 2007 vznikla při domácí péči pečovatelská služba, která doplňuje práci zdravotních sester v terénu. A v roce 2011 organizace otevřela i denní a týdenní stacionář pro seniory, kde pořádá různé akce, do kterých zapojuje rodinné příslušníky klientů, klienty z terénu, a dokonce i pracovníky z ostatních služeb organizace a jejich děti.

Nejen, že je týdenní stacionář jediný v Plzeňském kraji, ale jako první se otevřel zvířatům v rámci profesionální zoorehabilitace v pobytových službách. V současné době organizace provozuje felinoterapii (kočka Pepina) a canisterapii (psi Amy, Hessy a Amor). Pomocí canisterapie organizace propojuje generace – se seniory a psy canisterapeuty jezdí do dětského domova, kde senioři čtou dětem pohádky, hrají si s nimi, povídají si a nahrazují jim tím prarodiče a psi jsou používáni k socializaci dětí se psy, k mazlení a učení se novým věcem. Canisterapeutické týmy také jezdí do základních škol s ukázkou, co se psi dokáží naučit, edukují děti o správném chování ke zvířatům, jak se chovat při napadení psem, jak správně provádět první pomoc a nenásilnou formou seznamují děti se seniorským věkem.

Kromě přímé péče o klienty se organizace zaměřuje i na další vzdělávání nelékařů a vzdělávání pracovníků v sociálních službách a to jak rekvalifikačními kurzy, tak dalším vzděláváním, na všechny kurzy má akreditace MPSV.

Práce agentury, která jako první ve svém oboru převzala certifikát shody systému managementu kvality s ISO 9001, byla uznána i udělením ocenění Úspěšná firma v modelu START PLUS v roce 2005 a v roce 2011 ocenění Národní cena kvality ČR, vyhlašované každoročně Radou kvality ČR v rámci Programu Národní ceny kvality ČR.

Mgr. Bohumila Hajšmanová kromě své práce v agentuře také přednáší na ZČU v Plzni i na odborných konferencích pro nelékaře a pracovníky v sociálních službách.

Firma sídlí v Plzeňském kraji

Stáří si zaslouží stejnou pozornost jako mládí.

3 otázky pro nominovanou osobu

Odpovídá Bohumila HAJŠMANOVÁ, ředitelka firmy DOMOVINKA - sociální služby

Jaké byly Vaše pocity, když jste o Vaší nominaci na ocenění Český Goodwill dozvěděl/a?

Jsem vždy na rozpacích, když mne někdo někam nominuje a vždy chci nominaci odmítnout, protože nevím, proč zrovna já bych měla patřit mezi ty nej. Dělám práci, která mne baví a dělám ji ráda. Takových lidí je ale spousta a jsou i lepší, o tom jsem přesvědčená. Ale pokud si někdo dal práci a čas nominaci napsat a poslat, neměla bych ho zklamat. Navíc zde jde o celou organizaci, nejen o mně.

Proč jste se rozhodl/a Vaši nominaci na ocenění Český Goodwill přijmout?

Organizace, kterou vedu, čítá 5O lidiček s dobrým srdcem. Jejich práce je třeba vyzdvihnout a říct hodně nahlas, že jsou dobří, šikovní, empatičtí a nejen pochvalu si zaslouží.

Jaký je Váš nejčastější projev dobré vůle?

Projevem dobré vůle je, myslím si, vstřícný přístup k potřebám zaměstnanců a snaha jim vyhovět nebo alespoň vždy najít kompromis, který je pro obě strany přístupný a realizovatelný. Ale to je spíše otázka na zaměstnance, zda to tak cítí i oni.

Důvod nominace

Paní ředitelky si vážíme pro její lidskost, vstřícnost, pracovitost. Jedná se o neskutečně obětavého člověka, který pro \\\'své dítě - Domovinku\\\' snad i dýchá a nejen pro ni, ale i pro skvělý tým který od prvního člověka sestavila, tak aby pomáhal seniorům a všem, kdo tuto pomoc potřebují, snaží se všemi možnými prostředky pomáhat a dělat radost, i těm na které se často zapomíná. Rozjíždí spoustu projektů jako Plníme přání seniorům a Pes spojuje generace (zde je propojení seniorů s dětmi z Dětského centra a canisterapií). Málokdo by dělal tolik , když nemusí. Je to zkrátka úžasná žena se zlatým srdcem.

Nominační kategorie

Partner

Nominoval/a:

zaměstnanec

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů