12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

Střední škola tvorby a designu nábytku, s. r. o. - Václav TICHÝ

Ročník 2016

Představení nominované firmy

Historie školy v Libereckých Kateřinkách spadá až do roku 1907, kdy firma Anton Ullrich&syn vybudovala textilní továrnu. Ta byla v roce 1945 znárodněna českým státem, který zde v roce 1954 zřídil Závodní učňovskou školu místního hospodářství. V následujících desetiletích byla škola spravována různými subjekty a prošla mnoha proměnami.

V devadesátých letech škola začala fungovat jako samostatný právní subjekt a v roce 1997 získala formu společnosti s ručením omezeným. Od roku 1991 v areálu sídlí ještě Střední škola tvorby a designu nábytku se čtyřletým maturitním oborem Architektura a design interiéru a od roku 2010 Střední škola uměleckořemeslná a oděvní se čtyřletým maturitním oborem Fashion design.

Z původně malé školy s 50 žáky vyrostl rozlehlý areál, kde se nyní vzdělává 710 žáků. Je umístěn v CHKO Jizerských hor na okraji Liberce. V areálu se nacházejí všechny učebny, dílny, ateliér, domov mládeže, tělocvična s posilovnou, hřiště, školní kuchyň a jídelna a také technické zázemí. Škola nabízí obory studia: Fashion design, Design interiéru, Záchranářství, Nástavbové studium, Truhlář, Truhlář plus, Aranžér a Čalouník. V současné době škola připravuje módní přehlídku žákyň oboru Fashion Design s výstavou řemeslných prací žáků v New Yorku, konkrétně v Bohemian National Hall (Manhattan) a v Bohemian Hall & Beer Garden v Astorii (Queens).

Firma sídlí v Libereckém kraji

Vzděláváme pro život a dobré uplatnění v praxi; jsme vstřícní vůči firmám, žákům i rodičům. 

3 otázky pro nominovanou osobu

Odpovídá Václav Tichý, spolumajitel, jednatel a ředitel škol Kateřinky

Jaké byly Vaše pocity, když jste o Vaší nominaci na ocenění Český Goodwill dozvěděl/a? 

Příjemně mne to překvapilo, vůbec jsem o tom nevěděl, ani o to neusiloval.

Proč jste se rozhodl/a Vaši nominaci na ocenění Český Goodwill přijmout?

Je pro mne milé, že si lidé váží úspěchů našich škol a je to ocenění naši práce nejen pro mne, ale pro celý tým mých spolupracovníků.  

Jaký je Váš nejčastější projev dobré vůle?

Snažím se pomáhat všem žákům, rodičům,  zaměstnancům i uchazečům o studium, pokud to potřebují a stojí o to. 

Důvod nominace

Svým nasazením a zájmem o rozvoj školy a jejích studijních oborů a o osobní rozvoj žáků jeho školy ukazuje českému školství, že lze vychovávat odborně a technicky zdatné kvalifikované absolventy, kteří naleznou uplatnění na trhu práce. Na jeho školu je trvale přetlak zájemců o studiu v rámci celé ČR a o spolupráci se školou mají zájem mnozí zaměstnavatelé. Výrobky žáků získaly mnohé ocenění v různých soutěžích v Čechách i v zahraničí. Podporuje tradiční řemesla a napomáhá obnově zájmu o obory jako truhlář, čalouník, aranžér, záchranář.

Nominační kategorie

Partner

Nominoval/a:

obchodní partner

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů