12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

SOME CZ, s.r.o. – PAN BOHUMIIL STIBAL

Ročník 2015

Představení nominované firmy

Stálé rozšiřování služeb, vycházení vstříc potřebám klienta a orientace na budoucnost. To je základní filozofie, na jejímž základě vybudoval Bohumil Stibal společnost SOME CZ. Portfolio služeb firmy SOME CZ zahrnuje balící služby a kompletaci, logistiku a skladování, správu a údržbu budov, ale také elektromontážní práce či zámečnickou výrobu.

Firma SOME CZ má své výrobní prostory ve středočeské obci Všeradice, kde je rovněž významným zaměstnavatelem. Největším lákadlem obce je v současnosti areál Zámecký dvůr, který Bohumil Stibal v roce 2008 koupil od restituentky ve velice zchátralém stavu a postupně jej rekonstruuje. V zámeckém areálu se dnes nachází například muzeum a galerie známé místní rodačky Magdaleny Dobromily Rettigové, od jejíhož narození právě letos uplynulo 230 let a na jejíž počest se zde pravidelně konají kuchařské slavnosti, letos proběhne již 9 ročník. Firma je také jedním z hlavních pořadatelů mezinárodního ART sympozia, které letos mělo již 10 ročník.

 

Ve čtyřhektarovém areálu Zámeckého dvora je celkem osm objektů. Nachází se zde restaurace, ubytovací zařízení, minigolfové hřiště či víceúčelové sportovní hřiště. Od roku 2013 zahájil v areálu výrobu také minipivovar Všerad, kdy uvařil svoji první  slavnostní várku, a to světlý speciál 14%. Tím byla obnovena tradice vaření piva ve Všeradicích, neboť v kronikách se dočteme, že rod Schwarzenbergů vařící pivo měl ve zdejším pivovaře výstav cca 200hl ročně.

K vaření všeradického piva se používají zásadně české suroviny - humnový slad, chmel z oblasti Žatecka a české kvasnice. Piva se vaří klasickým dekokčním způsobem s následnou technologií spodního, či svrchního kvašení. Piva nejsou filtrovaná ani pasterizovaná. Pivovar má kapacitu cca 500 hl piva ročně.

Firma sídlí ve Středočeském kraji

Ani den bez práce.

3 otázky pro nominovanou osobu

Odpovídá Bohumil Stibal, jednatel firmy SOME CZ

Jaké byly Vaše pocity, když jste o Vaší nominaci na ocenění ČESKÝ GOODWILL dozvěděl?

Rozporuplné, protože mám neustále pocit, že jsem neudělal nic mimořádného, zač bych měl ocenění dostat.

Proč jste se rozhodl Vaši nominaci na ocenění ČESKÝ GOODWILL přijmout?

Protože se našel někdo, kdo mě nominoval za zámek, který je mojí srdeční záležitostí.

Jaký je Váš nejčastější projev dobré vůle?

Podpora rozvoje kultury, zachování tradic a pomoc českým krajanům v Banátu.

Důvod nominace

Majitel zakoupil schátralý objekt zámku, založil zde minipivovar Všerad a muzeum Magdaleny Dobromily Rettigové. Na vlastní náklady koupil objekt, zrekonstruoval a úspěšně provozuje. Je obdivuhodná snaha o zachování a rozvoj tradice místa a podpory zaměstnanosti a předání kulturního dědictví dalším generacím.

Nominační kategorie

Tradice

Nominoval/a:

obchodní partner

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů