12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

KOBRAS spol. s r.o. – PAN RADEK BRUNNER

Ročník 2015

Představení nominované firmy

Základy značky KOBRAS byly položeny už v roce 1991. Začátky byly podobné jako u většiny tehdejších podnikatelů, doma v garáži. Tam vznikali první přívěsné vozíky pod označením KOBRAS. Postupem času začala firma vyvíjet nové modely a typy, naučila se stavět zakázkové přívěsy třeba i pro filmaře.

V roce 1994 rozšířila firma své portfolio o sekačky a vrhla se na obor zahradní techniky. Během následujících let prodali cca 30.000 zahradních sekaček, 2.000 zahradních traktůrků a bezpočet dalších výrobků, které se denně používají na zahradách. V roce 2002 firma dostavěla moderní prodejnu se servisním a skladovým areálem v Praze 9, kde je trvale vystaven kompletní nabízený sortiment. Firma si rovněž zakládá na poskytování kvalitních servisních služeb. Pro zákazníky zajišťují kompletní servis - od pomoci s výběrem vhodné techniky, její instalaci a i veškerý následný servis.  V současné době je firma KOBRAS největším prodejcem zahradní techniky STIGA v České republice.

Výrobu přívěsů postupně nahradil sortiment obytných vozů a veškerého příslušenství, které k tomu patří. Firma KOBRAS získala zastoupení značky RIMOR pro český trh. Pro maximální komfort zákazníků vybudovala prodejní a servisní areál v Benátkách nad Jizerou, kde v současné době dokončuje velkorysou prodejnu s kompletním příslušenstvím a doplňky pro karavaning a pobyt v přírodě.

Rodinná firma KOBRAS zaměstnává 25 lidí, jejím 100% vlastníkem jsou 3 společníci-rodina. Oba jednatelé navíc ve firmě aktivně působí v každodenní činnosti a jsou tak v kontaktu se zákazníky.

Firma KOBRAS aktivně podporuje celou řadu projektů. Tím nejzásadnějším je KOBRAS běžecký pohár, což je seriál několika běžeckých závodů. Účastní se jej každý rok stovky běžců a získává stále větší popularitu mezi běžeckou veřejností.

Firma sídlí v kraji Hlavní město Praha

Jednejme vůči všem férově a uvědomujme si, že nejsme pupek světa.

3 otázky pro nominovanou osobu

Odpovídá Radek Brunner, jednatel společnosti Kobras

Jaké byly Vaše pocity, když jste o Vaší nominaci na ocenění ČESKÝ GOODWILL dozvěděl?

Nominace mě velmi překvapila. Příjemně. Málokdy se totiž ve společnosti lidé zabývají věcmi pozitivními, málokdy jsou ochotni udělat něco pro druhé. A někoho nominovat, i to je čas, který musí člověk investovat z vlastní vůle. O to víc si vážím toho, že jsme byli nominováni na toto ocenění. Beru ho jako ocenění naší práce vnějším pohledem.

Proč jste se rozhodl Vaši nominaci na ocenění ČESKÝ GOODWILL přijmout?

Nominace na Český Goodwill je první nominací naší společnosti na podobné ocenění. Je to pro nás nová výzva a odmítnout by bylo krajně nefér vůči člověku, který nás nominoval. Navíc je to projekt, kde o výsledku nerozhoduje velikost firmy, investice do reklamního prostoru v projektu ani žádné další zákulisní úpravy výsledku. Je to prostě férová soutěž, a to oceňuji.

Jaký je Váš nejčastější projev dobré vůle?

Jsem rád, že jsme se v posledních letech dokázali stabilizovat do takové úrovně, že už nemusíme stále odmítat žádosti o různou podporu-ať jsou to příspěvky do nadace Dobrý Anděl nebo třeba podpora sportovních akcí. Vážíme si toho, že i naši zaměstnanci jsou společensky zodpovědní a spousta z nich také přispívá na další projekty s nádechem dobré vůle. Protože dobrá vůle, to je snaha udělat něco navíc pro ostatní, něco co není spjato s protislužbou. Je to něco, co ale hřeje u srdce.

Důvod nominace

Rodinná firma, kdy se z garáže vypracovali na fungující středně velkou firmu s 25 zaměstnanci.

Nominační kategorie

Partner

Nominoval/a:

kamarád(ka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů