Český Goodwill 2024

Hledáme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

NOMINUJTE TEĎ

KalorickeTabulky.cz – PAN TOMÁŠ PĚTIVOKÝ

Ročník 2015

Představení nominované firmy

Tomáš Pětivoký založil internetový projekt KalorickéTabulky.cz, který má v současnosti přes 400 tisíc registrovaných uživatelů v ČR. Projekt uvádí kalorické hodnoty potravin, kterých má v databázi registrováno více než 70 tisíc. Vedle toho eviduje přes tisíc aktivit, které lidé běžně dělají, a jejich energetickou náročnost. Jednoduchým porovnáním kalorického příjmu a výdeje pak uživatelům umožňuje zjistit energetickou bilanci, pokud se například snaží zhubnout. Důležitou funkcí aplikace je pomoc při stanovení optimálního příjmu jednotlivých živin, aby si uživatelé sami postupně optimalizovali složení svého jídelníčku.

Aplikace obsahuje funkci Jídelníček, která umožní snadno poskládat snězené potraviny a provedené aktivity.  Cílem Tomášova projektu je poskytnout uživatelům jednoduchý přístup k přehledu o rozdílu v jejich denním příjmu a výdeji energie, a podpořit je tak ve snaze hubnout zdravě a rozumně. O tom, že Kalorické tabulky fungují dobře, svědčí celkový úbytek zaznamenané váhy uživatelů, který již přesáhl 250 tun.

Firma sídlí v Královéhradeckém kraji

„Ať už si myslíte, že něco dokážete, nebo si myslíte, že to nedokážete, v obou případech máte pravdu.“ (Henry Ford)

3 otázky pro nominovanou osobu

Odpovídá Tomáš Pětivoký, majitel firmy Kalorické Tabulky

Jaké byly Vaše pocity, když jste o Vaší nominaci na ocenění ČESKÝ GOODWILL dozvěděl?

Velké překvapení. Aplikace Kalorické tabulky sice pomohla výrazně zlepšit životní styl a možná i prodloužit život desítkám tisíc Čechů a stále většímu počtu lidí i za hranicemi ČR, ale přesto bych nominaci nečekal.

Proč jste se rozhodl Vaši nominaci na ocenění ČESKÝ GOODWILL přijmout?

Protože zejména zpětná vazba od uživatelů Kalorických tabulek mně potvrzuje, že podmínky nominace splňuji.

Jaký je Váš nejčastější projev dobré vůle?

Těžko se mi o tomto mluví a píše. Nemyslím si, že jakékoliv projevy dobré vůle by měly být takto veřejně uváděny.

Důvod nominace

Tomáš Pětivoký, vytvořil v ČR pro uživatele zdarma unikátní projekt na hubnutí, kaloricketabulky.cz. Extrémně rozsáhlá databáze potravin obsahující jejich složení a energetickou hodnotu umožňuje uživateli přesně popsat jídelníček, porovnat jej s provedenými denními aktivitami a zjistit tak svou energetickou bilanci. Snadno zjistí, zda hubne nebo přibírá. Desítky tisíc lidí každý den v ČR používají Kalorické tabulky v počítači i mobilním telefonu a skutečně hubnou. Žádná česká ani zahraniční aplikace Tomášovo dílo v ČR nepokořila. Jednoduchý nápad je skvěle zpracovaný, dynamicky se rozvíjí a pomáhá lidem s nadváhou, kterých je u nás stále více.

Nominační kategorie

Inovace

Nominoval/a:

zaměstnanec

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů