12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

AGENDER s.r.o. – PETRA JANÍČKOVÁ

Ročník 2015

Představení nominované firmy

„Když jsem byla malá, chtěla jsem být baletkou a také prezidentkou. Děti  na mě volaly „indiánko“ a v dospívání „šéfe“. Ve svých 19 letech jsem měla svůj první živnostenský list na reklamní činnost. Ve světě byznysu jsem se vypracovala na nejvyšší manažerské pozice a byla jsem velmi úspěšná, ve světě politiky se mi to podařilo také, ale zjistila jsem, že chci v životě ještě zkusit podnikání a mít svoji firmu. Zejména z důvodu svobody a zakušení pocitu, že jsem úspěšná, svobodná, inspirující podnikatelka. Chtěla jsem to dokázat jak sobě, tak svému okolí. Teď už vím o sobě, kdo jsem a co v životě chci a tuto potřebu nemám.Hodně jsem pracovala, řekla bych o sobě, že jsem vyléčená workoholička. Firmu jsem založila v osmém měsíci rizikového těhotenství souběžně s úspěšným složením zkoušky z cizího jazyka a plným úvazkem v bývalém zaměstnání.

Můj osobní život však nabral nečekaných změn. S expartnerem jsme se rozešli pár dnů po porodu a já zůstala na vše sama. Na vytoužené dítě, na firmu, na svět. Opustila jsem sociální jistoty, vysoké postavení a stálý příjemný příjem. Nevzdala jsem se však svých snů a veškeré své aktivity dělám s láskou a nadšením. Je totiž velmi naplňující život ŽÍT“, říká o sobě Petra Janíčková.

Když Petra Janíčková zakládala pracovní portál pracezeny.cz, byla v osmém měsíci těhotenství a přemýšlela, jak je možné pomoci ženám pečujícím o své děti či rodiče. Měla proto jasnou myšlenku. Zaměřila se na flexibilní úvazky - na práci z domova, práci na částečný úvazek a brigády pro ženy v České republice napříč jakýmkoliv věkem. Firmy tak mohou inzerovat na portálu zcela zdarma. AGENDER vzdělává ženy v projektu INICIOPROZENY a učí je, jak začít podnikat. Protože se Petra dlouhodobě zabývá postavením žen ve společnosti, rozhodla se pro ženy uspořádat festival inspirace a osobností. Inspirovala se na svých pracovních cestách v zahraničí a založila tak festival „VŠEM ŽENÁM“, který se koná na Mezinárodní den žen. Festival ženy inspiruje a propojuje je vzájemně. Cílí zejména na ženy aktivní, vzdělané a věnující se naplno jak rodině, tak své seberealizaci v práci.

Firma sídlí v kraji Hlavní město Praha

Inspiruj se u lidí, kteří jsou výjimeční a milují to, co dělají. Potlač své ego a neber se vážně. Umožní ti to žít život pokorně, úspěšně a s láskou. Vyvaruješ se tak průměru a šedi všedních dnů.

3 otázky pro nominovanou osobu

Odpovídá Petra Janíčková, jednatelka firmy AGENDER

Jaké byly Vaše pocity, když jste o Vaší nominaci na ocenění ČESKÝ GOODWILL dozvěděla?

„Kdo ode mě co chce? Kdo si se mnou hraje?“

Proč jste se rozhodla Vaši nominaci na ocenění ČESKÝ GOODWILL přijmout?

Projekt, který řídím, dělám srdcem a má celospolečenský dopad. Zaslouží si proto publikaci a ocenění.

Jaký je Váš nejčastější projev dobré vůle?

Dokážu lidi nadchnout, inspirovat, posunout v životě dál a to jen díky vyslechnutí jejich tužeb, proseb a přání. Jsem posluchačka a zároveň učitelka. Je však těžké se ke mně dostat, neb si vybírám.

Důvod nominace

Tým AGENDER podporuje diverzitu a bourá stereotypy. Jedním ze stereotypů, se kterými se denně setkáváme, je otázka „stáří“ zaměstnanců. Pokud je někomu 50 a více let a přijde o zaměstnání, může se ocitnout v nepříjemné situaci. Agender pod vedením Petry Janíčková vytvořil portál pracenad50.cz proto, aby zde podal pomocnou ruku každému v takové situaci. Inspiruje, radí, motivuje a pomáhá lidem nastartovat kariéru ve věku 50+. Navíc jeho tým marketingových a HR odborníků pomáhá partnersky také podnikům lépe využít potenciálu lidí po 50 roce života. Petra se svou osvětovou a vzdělávací činností aktivně zasazuje o kultivaci pracovního a podnikatelského prostředí v ČR, zvyšování jeho konkurenceschopnosti i vztahů mezi lidmi .

Nominační kategorie

Partner

Nominoval/a:

obchodní partner

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů