12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

Nobilis Tilia s.r.o. - PANÍ ADÉLA ZRUBECKÁ A PAN ZBYNĚK ŠEDIVÝ

Ročník 2013

Představení nominované firmy

Vítězka kategorie INOVACE Českého Goodwillu 2013: Zakladatel firmy Nobilis Tilia PaedDr. Zbyněk Šedivý vystudoval přírodovědeckou fakultu a fakultu tělesné výchovy a sportu na Universitě Karlově v Praze. V roce 1994 zakládá značku aromaterapeutické kosmetiky Nobela, později přejmenovanou na Nobilis Tilia, která své jméno získala podle domovského města Krásné Lípy, centra národního parku České Švýcarsko. V roce 1996 stojí PaedDr. Zbyněk Šedivý u zrodu Asociace českých aromaterapeutů a pomáhá s koncepcí prvního odborného vzdělávacího zařízení v oboru - Institutu Aromaterapie. Od roku 2002 je členem společnosti Geenhealth, Středomořské asociace fyzioterapeutů se sídlem na Farmaceutické fakultě v Montpellier ve Francii.

S pokorou k přírodním procesům vytváříme jedinečné přírodní produkty k rozvíjení harmonie a krásy. Vyvíjíme a vyrábíme českou pěstící aromaterapeutickou kosmetiku pro každého s otevřeným srdcem. Jsme trvale udržitelnou společností a rozvíjíme se s respektem k opravdovosti, etice a spolupráci. Naše hodnoty nám umožňují harmonicky růst a K V É S T (Kvalitou čistě přírodních produktů, Vzděláním a profesionalitou, Eticky (vztahy a ekologií výroby), Spokojeností našich zákazníků i zaměstnanců, Tradicí české aromaterapie).

Nobilis Tilia podporuje Nadační fond Zdeňky Žádníkové, který zlepšuje prostředí dětských oddělení v českých nemocnicích, vybrané regionální projekty a akce, Centrum BAZALKA, denní a týdenní stacionář, pomáhající dětem s péčí o zdravotně postižené děti Podporuje ekologické podnikání, společnost má vlastní kořenovou čistírnu odpadních vod a pro reklamní materiály využívá papír s certifikací PEFC, která chrání lesy a usiluje o trvale udržitelné hospodaření v lesích v České republice. Kvalitu svých přírodních produktů dokládá nezávislým certifikátem CPK a CPK BIO a z českých výrobců má nejširší sortiment certifikované kosmetiky.

3 otázky pro nominovanou osobu

Jaké byly Vaše pocity, když jste o Vaší nominaci do ČESKÉHO GOODWILLU dozvěděli?

Velmi příznivé, nominace od nezávislého a spokojeného člověka, který si všiml naší práce a oceňuje ji, samozřejmě velmi potěší.

Proč jste se rozhodli Vaši nominaci do projektu ČESKÝ GOODWILL přijmout?

Příští rok oslavíme 20 let na českém trhu, případné ocenění by bylo milým doplňkem oslav, které chystáme, a zároveň symbolickým oceněním přínosu, který má naše společnost na zdraví a pohodu svých zákazníků.

Jaký je Váš nejčastější projev dobré vůle?

Pozitivní a laskavá myšlenka, která se dále promítá do všech našich činností, včetně vývoje a výroby aromaterapeutických produktů. 

Důvod nominace

Adéla Zrubecká udělala pro rozvoj aromaterapie v ČR mnoho práce, a to i přes velice vážné onemocnění, které ji postihlo. Nobilis Tilia je nejen podnik vyrábějící opravdu čistou přírodní kosmetiku s minimem přídatných látek, ale i jakési vzdělávací centrum, kde je možno učit se, jak zakládat a starat se o permakultury, jak pěstovat různé zdraví prospěšné byliny... Pořádá během roku pravidelné akce a oslavy založené na prastarém kultu uctívání přírody... V neposlední řadě zlepšuje zaměstnanost v regionu, kde je velice těžké sehnat stálé zaměstnání. Je toho mnoho, co je na této zajímavé značce hodno úcty a respektu - máme chalupu kousek od jejich sídla a co je známe, jinou kosmetiku již nenakupujeme - oni svoji práci dělají skutečně od srdce.

Nominační kategorie

Inovace
Mecenáš

Nominoval/a:

zákazník

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů