12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

III.dům, o.p.s. - SLEČNA ANGELIKA GERASIMOVÁ

Ročník 2013

Představení nominované firmy

Naše nezisková organizace III. Dům o.p.s. vznikla, aby pomohla propojit dvě citlivější skupiny společnosti. Chceme ulehčit život seniorům a zapojit lidi sociálně znevýhodněné do pracovního procesu. Naším cílem je nabídnout takové služby seniorům a handicapovaným, aby mohli co nejdéle setrvat ve své domácnosti samostatní, a tak nadále vést kvalitní a plnohodnotný život. Pro tyto skupiny zájemců poskytujeme úklidové služby, nákupy, mytí oken, žehlení, práci na zahradě, ale i pomoc při vyřizování úředních záležitostí. Našim klientům se aktivně věnujeme a jsme s nimi v neustálém kontaktu za pomocí telefonické bezplatné linky, kterou mají k dispozici pro sdělení čehokoli, co je trápí, nebo naopak také pro sdělení radosti o kterou se chtějí s námi podělit.  Aby měli naši klienti možnost dostat se více do společnosti, organizujeme pro ně výlety a vozíme je na kulturní akce.

Naše činnost pro cílovou skupinu vychází z předpokladu, že se žádný člověk nenarodil proto, aby žil sám. Narodili jsme se jeden pro druhého, abychom si pomáhali a zanechali stopy, po kterých mohou kráčet i další.

Chtěli bychom být mostem spojujícím dva světy – svět 20. století s životní moudrostí a zkušeností seniorů a svět 21. století s novými nároky a technologiemi - a tak bezpečně člověka provést tam, kam si přeje se dostat. Protože i my budeme jednou stát na druhé straně tohoto mostu.

Pouze život, který žijeme pro ostatní, stojí za to. (Albert Einstein)

3 otázky pro nominovanou osobu

Jaké byly Vaše pocity, když jste o Vaší nominaci do ČESKÉHO GOODWILLU dozvěděli?

Je krásné vědět, že člověk, který Vás nominoval, Vás takto vnímá, i když se nikdy ani slůvkem nevyjádřil. V životě asi opravdu platí, že činy jsou více než slova.

Proč jste se rozhodli Vaši nominaci do projektu ČESKÝ GOODWILL přijmout?

Jednak jsem byla velmi překvapena nominací, které si velmi cením, ale především chci tímto také vyjádřit poděkování všem spolupracovníkům našeho týmu a samozřejmě i klientům. Bez těchto lidí by vše zůstalo pouze na rovině plánů a představ.

Jaký je Váš nejčastější projev dobré vůle?

Vykouzlit úsměv na tváři lidem, kteří to potřebují.

Důvod nominace

Nominovaného si vážím proto, protože pomohl rozvinout společnost, jejíž hlavní činností je pomáhat lidem (především seniorům) a ne jen profitovat, a protože dokázal vytvořit pracovní místa nejen pro nezaměstnané, ale hlavně i pro sociálně znevýhodněné a zdravotně postižené občany.

Nominační kategorie

Inovace
Mecenáš

Nominoval/a:

kamarád(ka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů