12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

KANZELSBERGER a.s. – PAN JAN KAZELSBERGER st.

Ročník 2015

Představení nominované firmy

Společnost Kanzelsberger je největším českým knižním řetězcem. Firmu založil v roce 1990 pražský knihkupec Jan Kanzelsberger jako rodinný podnik. První provozovnou se stalo tradiční knihkupectví Orbis na rohu Václavského náměstí a Štěpánské ulice, které v těchto prostorách funguje nepřetržitě od roku 1922. V průběhu 90. let se společnost rozšiřovala o další pobočky v Praze a od roku 2000 i mimo hlavní město.

V roce 1998 společnost otevřela první Dům knihy v České republice - velkoplošné knihkupectví o rozloze 2000 m2 v Praze na Můstku. V současnosti společnost Kanzelsberger provozuje 53 knihkupectví v Praze a dalších 39 městech České republiky. Všechna knihkupectví nabízejí svým zákazníkům stejný standard a profesionální servis od objednávkových služeb přes poskytované slevy a zákaznický věrnostní klub.

Společnost Kanzelsberger staví svou obchodní filosofii na široké nabídce sortimentu knih. Její databáze čítá přes 80 000 titulů a díky objednávkové službě je schopna zajistit i specializované publikace. Vedle kamenných prodejen provozuje ve spolupráci s firmou Barvič a Novotný v Brně internetové knihkupectví Dumknihy.cz. Díky svému propojení na prodejní sítě obou společností se jedná o jeden z nejucelenějších e-shopů s knihami na českém internetu.

Dnes firma zaměstnává okolo 300 pracovníků. S cílem poskytovat co nejkvalitnější služby zákazníkům, společnost Kanzelsberger pravidelně školí své zaměstnance v prodejních a jiných technických dovednostech. Na svůj vzdělávací program získala v letech 2010 – 2012 grant z Evropského sociálního fondu. Společnost Kanzelsberger nabízí mimo knih i různý doplňkový sortiment a vede i hudební oddělení s antikvariátem.

Firma sídlí v kraji Hlavní město Praha

Jste-li spokojen, řekněte to jiným, nejste-li spokojen, řekněte to nám.

3 otázky pro nominovanou osobu

Odpovídá Jan Kanzelsberger st., předseda představenstva společnosti Kanzelsberger

Jaké byly Vaše pocity, když jste o Vaší nominaci na ocenění ČESKÝ GOODWILL dozvěděl?

Byl jsem velmi překvapen tím, že v obrovském množství nejrůznějších subjektů a společností si někdo vzpomene právě na nás.

Proč jste se rozhodl Vaši nominaci na ocenění ČESKÝ GOODWILL přijmout?

Vzhledem k výše uvedenému to považuji takřka za svoji povinnost.

Jaký je Váš nejčastější projev dobré vůle?

Kompromis a jeho vysvětlení.

Důvod nominace

Bez nadsázky se jedná o člověka, který v mnohém dal moderní tvář novodobému knižnímu trhu.

Nominační kategorie

Partner

Nominoval/a:

zákazník, bývalý zaměstnanec

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů