12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

Krchlebské koláče – PANÍ HELENA KONOPÍKOVÁ

Ročník 2015

Představení nominované firmy

U začátku činnosti paní Konopíkové byl nápad zlomit zažité pořekadlo, že „bez práce nejsou koláče“. Chtěla dokázat, že u ní si může každý zákazník koupit tolik koláčů, kolik potřebuje. Od nápadu, přes skromné a těžké začátky, vedla dlouhá cesta. Byly to roky bez zisku, kdy všechno, i část mezd, muselo být investováno do zařízení a služeb. Po celou tu dobu však dodržovala zásadu, kterou si předsevzala hned na začátku, a to že kvalita výrobků musí být trvale vysoká – domácí, jako od maminky!

Firmu založila Helena Konopíková v létě roku 1990. Odezva byla malá, spíše žádná. V té době si většina domácnosti nabízený sortiment sladkých pekařských výrobků pekla sama. Paní Konopíková však věděla, že stravovací návyky v sousedním Bavorsku jsou obdobné jako u nás. Zkusila jednou nabídnout na přechodu Lísková své výrobky i cizincům. Zájem byl mimořádný. Brzy prodala všechny nabízené výrobky. Tehdy to byly koláče, buchty a koblihy. Prodej opakovala a brzy byla ve sjednanou dobu očekávána stále větším počtem zákazníků. Prodej se rozvíjel k oboustranné spokojenosti.

Se zvyšujícím se odbytem a tím i úkolem v krátkém období, a to je během jedné noci, vyrobit požadované množství koláčů a ráno je čerstvé expedovat, začala uvažovat o postupném budování tradice. Dcera Petra se vyučila pekařkou a postupně přebírala hlavní tíhu výroby. Firma začala dodávat velkoodběratelům i do velmi vzdálených míst. Pro zákazníky rovněž zavedla prodej doplňkového sortimentu zboží ke slavnostním příležitostem.

Firma sídlí v Plzeňském kraji

Bez práce máte naše koláče.

3 otázky pro nominovanou osobu

Odpovídá Helena Konopíková, majitelka firmy Krchlebské koláče

Jaké byly Vaše pocity, když jste o Vaší nominaci na ocenění ČESKÝ GOODWILL dozvěděla?

Pro mne to bylo velké překvapení. Mám velkou radost. Velice si vážím osoby, která mne nominovala.

Proč jste se rozhodla Vaši nominaci na ocenění ČESKÝ GOODWILL přijmout?

Nezklamat důvěru osoby, která mne nominovala.

Jaký je Váš nejčastější projev dobré vůle?

25 let pomáháme nadacím s postižením (VDV, Nadace Olgy Havlové, Diakonie MERKLÍN, a neziskovým organizacím v obci).

Důvod nominace

Vyrábí produkt srdcem, zachovává kvalitu už 25 let od založení, preferuje kvalitu před kvantitou.

Nominační kategorie

Tradice

Nominoval/a:

zaměstnanec

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů