12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

VedleSebe.cz – PANÍ KRISTÝNA MOTHEJZÍKOVÁ

Ročník 2015

Představení nominované firmy

Kristýna Mothejzíková patří mezi takzvané „maminkatelky“ - podnikající ženy, které pracují při rodičovské dovolené a potom v tom pokračují. Věnuje se kreslení a počítačové grafice pod hlavičkou BEEPart. V roce 2009 založila internetový obchod VedleSebe.cz s výrobky z více různých chráněných dílen “pod jednou střechou”, který zdarma prezentuje tyto dílny a jejich produkty a také zdarma vyřizuje agendu spojenou s prodejem výrobků.

Cílem tohoto dobročinného obchodu je pomoci sociálně prospěšným dílnám nejen z Prahy oslovit širší okruh odběratelů, než jsou schopné oslovit v krámcích, při trzích a podobných prodejních akcích. Protože většina zapojených dílen nemá na provoz vlastního e-shopu ani finanční, ani lidské kapacity, mají tak dílny skvělou příležitost prodat více výrobků s nulovou investicí a bez rizika ztráty. Díky úsporám i díky zprostředkování dalších zakázek pomáhá obchod VedleSebe.cz udržet chod dílen. Zde mají zejména malé dílny báječnou šanci se zviditelnit a zvýšit odbyt svých výrobků. Tím, že jsou z menších dílen, nejsou o nic horší. Jen dosud nebyly dostatečně vidět.

Zákazník si vždy může být jistý, že nákupem podpoří některou ze zapojených neziskových organizací. K srpnu 2015 jich je do projektu zapojeno cca 20. Tím, že se různé dílny sdružily v obchůdku VedleSebe.cz, má zákazník široký výběr a ušetří na poštovném. Zároveň mohou firmy na zakoupené dárky a propagační předměty uplatnit tzv. náhradní plnění.

Firma sídlí v kraji Hlavní město Praha

Kde je vůle, tam je i cesta.

3 otázky pro nominovanou osobu

Odpovídá KRISTÝNA MOTHEJZÍKOVÁ, majitelka VedleSebe.cz

Jaké byly Vaše pocity, když jste o Vaší nominaci na ocenění ČESKÝ GOODWILL dozvěděla?

Nominace mě velmi těší! Stojím ale nohama na zemi a je mi jasné, že jsou mezi námi mnohem zasloužilejší osobnosti, které pomáhají ve velkém, a jejichž dobročinný dosah je daleko větší, než můj. Nominace je pro mě závazkem vytrvat.

Proč jste se rozhodla Vaši nominaci na ocenění ČESKÝ GOODWILL přijmout?

Je skvělé, že projekt ČG existuje, protože v dnešní době dobří lidé nejsou moc vidět, není zrovna populární být laskavý a štědrý. Dělá mi radost, když někdy slyším o lidech, kteří něco dělají pro jiné, třeba i když sami nejsou nejbohatší nebo na tom nejsou jinak nejlépe. Doufám, že snad i můj příběh bude inspirující, proto se nebráním zviditelnění. Nominaci nevnímám jako „medaili za zásluhy“ pro sebe, ale jako motivaci pro jiné a třeba i jako šanci veřejně poděkovat rodině, která mě v mém podnikání i v pomoci dílnám celé roky trpělivě podporuje. Zároveň budu moc ráda, když se veřejnost dozví o tom, že existují chráněné dílny a že vyrábějí krásné a kvalitní produkty. Výraz „práce postižených“ může mít pro leckoho hanlivý nádech. Snažím se ukazovat, že i lidé se znevýhodněním mohou produkovat krásné věci. Zapojeným dílnám děkuji za důvěru a moc si jich vážím, odvádějí skvělou práci.

Jaký je Váš nejčastější projev dobré vůle?

Ať už v soukromém životě nebo při práci – což u práce z domova trochu splývá – snažím se dělat věci, které jsou správné, i když z nich neplyne žádný zisk – něco věnovat, podělit se, někomu poradit, doporučit někoho dalšího... Asi je to velkorysost, nebo ochota? Těžko říct, v konečném efektu je to celkem jedno.

Důvod nominace

Od začátku svého podnikání v r. 2009 chtěla kromě vlastního tvořivého byznysu být také prospěšná, tak založila dobročinný e-shop VedleSebe.cz, který nabízí kvalitní výrobky mnoha různých chráněných dílen pod jednou střechou; vyřizuje za dílny objednávky, a tak jim šetří lidské síly, čas i peníze. Mnoho chráněných dílen nemá e-shop, protože je pro ně náročné vyřizovat a balit objednávky a chodit na poštu. A mnoho lidí rádo nakoupí online výrobky z různých dílen jen s jedním poštovným. Oběma skupinám proto tenhle projekt vychází vstříc. Kristýna se snaží zapojené dílny podporovat i získáváním hmotných darů a organizováním jarmarků pro firmy. To vše a vedení e-shopu řeší ve volném čase bez nároku na nějakou odměnu - dílny za to, že jsou zapojené v projektu, neplatí nic. Teď je o berlích a potýká se se zdravotními komplikacemi, tak jí více v rámci rodiny pomáháme řešit přepravu výrobků, ale i dílny se snaží vyjít vstříc a vše usnadnit, tak se Kristýna stále e-shopu nevzdává. Chce ukázat, že když člověk věnuje svůj čas a energii, nemusí věnovat peníze, a přesto může pomoci mnoha lidem. E-shop Vedlesebe.cz takto podporuje zaměstnávání lidí s nejrůznějším znevýhodněním.

Nominační kategorie

Mecenáš

Nominoval/a:

rodinný příslušník

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů