12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

Coffeespot – PANÍ RADKA SOPŮŠKOVÁ

Ročník 2015

Představení nominované firmy

Coffeespot je ryze česká rodinná pražírna výběrových arabic. Má tak plně pod vlastní kontrolou celý proces od hledání dodavatelů, uchování zelených zrn, pražení a balení, až po logistiku a servis strojního zařízení. Kávu praží denně po malých dávkách a vkládají do toho veškeré úsilí.

Majitelka firmy Radka Sopůšková je pražič a degustátorka s neomylným chuťovým a čichovým potenciálem i administrativní pracovnice zároveň. Pražící zkušenosti sbírala od roku 2010. Vystudovala oděvní průmyslovou školu. Osm let pracovala jako prodejce konfekce a její poslední zaměstnanecké zastavení bylo na pozici bankovní úřednice. Všechny dříve nabyté zkušenosti vkládá do bezproblémového chodu celé firmy.

Její první setkání s "opravdovou" kávou začalo v roce 2008 po zakoupení profesionálního kávovaru do domácnosti. Pak už mělo všechno rychlý spád. Hledání kvalitní kávy a pražíren na českém trhu. Založení internetového obchodu s kávou praženou na zakázku, na základě objednávek. Následné otevření pražírny vlastní. Od té doby kávou žije denně. Ti, co s ní spolupracují, vědí, že kávě dokáže obětovat cokoliv. Momentálně se jí vše daří skloubit s mateřskými povinnostmi.

Firma sídlí ve Zlínském kraji

Kdo chvilku stál, už stojí opodál.

3 otázky pro nominovanou osobu

Odpovídá Radka Sopůšková, majitelka firmy Coffeespot

Jaké byly Vaše pocity, když jste o Vaší nominaci na ocenění ČESKÝ GOODWILL dozvěděla?

Pěkné. 

Proč jste se rozhodla Vaši nominaci na ocenění ČESKÝ GOODWILL přijmout?

Jde o příležitost a výzvu, která se nemusí opakovat.

Jaký je Váš nejčastější projev dobré vůle?

Je jich tolik, že už je za projev dobré vůle ani nepovažuji. Denně projevovat dobrou vůli by mělo být běžné.

Důvod nominace

Krásná ukázka toho, jak dokáže člověk vlastní pílí a zápalem pro věc vybudovat z hezkého koníčka skvěle fungující a rostoucí firmu i přes to, že původně přišla úplně z jiného oboru, než je potravinářství.

Nominační kategorie

Inovace

Nominoval/a:

zaměstnanec

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů