12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

KRPA FORM, a.s. – PAN ZDENĚK PITRMUC

Ročník 2014

Představení nominované firmy

Společnost KRPA FORM je součástí skupiny KRPA Holding, jedné z největších papírenských skupin v České republice a rozsahem produkce jednou z nejvýznamnějších společností ve střední a východní Evropě. KRPA Holding navazuje na tradici Krkonošských papíren, která se výrobou papíru zabývá téměř 180 let.

V polovině 19. století dochází v blízkém Hostinném i v celém kraji k velkému rozvoji manufakturních výrobních oborů a k přechodu ke strojní výrobě. V tomto období byla v okolí Hostinného založena celá řada malých továren. Byly to zejména textilky, pily a pivovary a také zcela nový obor – výroba a zpracování papíru. Hlavní objekty byly soustředěny v Hostinném, kde se strojní výrobou papíru začali v roce 1835 bratři Gustav a Vilém Kieslingové a hned vzápětí Julius Eichmann a Gustav Roeder.

V roce 1889 uvedl Ignác Dix z Velké Úpy do provozu továrnu na výrobu a zpracování papíru, kterou vybudoval na okraji obce Dolní Branná v blízkosti řeky Labe.

Po válce v roce 1945 přešel celý objekt do lidové správy. Po roce 1948 byl závod zařazen organizačně pod Krkonošské papírny. Jednou z nástupnických společností Krkonošských papíren je v současnosti KRPA FORM, a.s., moderní podnik se sídlem v Dolní Branné a výrobním provozem v Hostinném. V roce 1993 došlo k přestavbě původní papírny na výhradně zpracovatelský závod s novým vybavením pro tisk a zpracování. Společnost KRPA FORM, a.s. neustále investuje do strojního zařízení, aby i nadále dokázala uspokojit i ty nejnáročnější požadavky svých stávajících i nových obchodních partnerů.

Zabývá se zpracováním papíru, přesněji se orientuje na výrobu obchodních tiskopisů, kotoučků, rolí, kancelářského papíru, a dalšího polygrafického zboží.

Snahou všech zaměstnanců a spolupracovníků všech firem skupiny KRPA Holding je udržení reputace solidní a odpovědné firmy, která má eminentní zájem na rozvoji celé společnosti. Nedílnou součástí firemní strategie proto je udržitelný přístup v oblasti životního prostředí, nakládání s odpady, energie a kvality.

Z pohledu sociální odpovědnosti ovlivňují podniky KRPA holding dlouhodobě život ve městech, v nichž působí. Společnost cítí spoluodpovědnost za zdravý rozvoj komunit, k čemuž přispívá podporou vzdělávacích institucí a významných kulturních akcí v regionu. Současně společnost dbá na dodržování pravidel podnikatelské etiky, kterou považuje za klíč k úspěchu v silně konkurenčním podnikatelském prostředí.

Firma sídlí v Dolní Branné, Královéhradecký kraj

"Kvalitou a efektivností naší výroby šetříme Vaše prostředky i čas – KRPA FORM, nejvyšší FORMa kvality."

3 otázky pro nominovanou osobu

Odpovídá pan Zdeněk Pitrmuc, výkonný ředitel KRPA FORM, a.s.

Jaké byly Vaše pocity, když jste se o Vaší nominaci do ČESKÉHO GOODWILLU dozvěděli?

„Byli jsme mile překvapeni touto nominací.“

Proč jste se rozhodli Vaši nominaci do projektu ČESKÝ GOODWILL přijmout?

„Význam slova GOODWILL je vše, čeho se naším podnikáním snažíme dosáhnout (slušnost, spolehlivost, kvalita, pověst).“

Jaký je Váš nejčastější projev dobré vůle?

„Materiálová podpora neziskovým organizacím.“

Důvod nominace

„Firma pracuje velmi spolehlivě, rychle, má velmi čestný přístup ke klientům a váží si každé zakázky.“

Nominační kategorie

Tradice
Partner

Nominoval/a:

obchodní partner

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů