Český Goodwill 2024

Hledáme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

NOMINUJTE TEĎ

Koncerty Plzeňsko, z.s.

Vojtěch Štajer

Ročník 2021

Představení nominované firmy

Spolek Koncerty Plzeňsko pořádá koncerty, na kterých zaznívá hudba od středověku přes baroko
a romantismus až po současnost. Plzeň  je město bohaté na historicky i akusticky zajímavé prostory, které Vojtěch Štajer rád nechává rozeznít krásnou hudbou. Plzeň však není jediným působištěm, například během festivalu S hudbou za památkami Plzeňského kraje spolek uvádí koncerty v Kralovicích, na Švihově, ve Strážišti a na mnoha dalších místech Plzeňského kraje.

V rámci hudebních festivalů, jako je Fascinující svět hudby, se spolku v poslední době daří uvádět i zajímavé skladby druhé poloviny 20. století, zaznívá ale i "novější“ hudba.

Součástí činnosti spolku Koncerty Plzeňsko je také spolupráce s mladými hudebníky a skladateli ve spojení se Západočeským hudebním centrem a dalšími uměleckými společnostmi v Čechách i zahraničí.

Kromě hudby živě provozované připravuje spolek také pořady hudebně-literární, jejichž součástí jsou i další umělecké žánry. Jsou to například Antidiskotéka Jiřího Černého nebo cyklus Hudba a slovo Tomáše Hudce. 

Umění z nás dělá lidi.

Mapa
Firma sídlí v Plzeňském kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Co Vás na podnikání nejvíc těší?

Plný sál vnímavých lidí a radost účinkujících.

Jakou vlastnost považujete za svoji nejsilnější stránku?

Touhu po dalším poznání.

Kterou z Vašich vlastností naopak dle Vašeho názoru nese Vaše okolí s nejmenší libostí?

Neklid.

Odpovídal Vojtěch Štajer, předseda spolku

Důvod nominace

Koncerty Plzeňsko je spolek, který se již mnoho let snaží rozeznít Plzeň, ale i celý region hudbou - barokní, klasicistní, ale i romantickou a soudobou. Spolupracuje s hudebníky z celého Česka a posluchačům kromě hudby nabízí i zpřístupnění mnohdy opomíjených památek Plzeňského kraje. Ani v letošním mimořádném roce se nezalekli a pro posluchače chystají cyklus koncertů na mimořádných místech Plzeňského kraje.

Nominační kategorie

Tradice

Nominoval/a:

obchodní partner

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů