12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

Chuť Moravy s.r.o.

Vlastimil Sapák

Ročník 2021

Představení nominované firmy

Příběh značky Chuť Moravy se začal psát v roce 2012, kdy se dva dlouholetí kamarádi Vlastimil Sapák a Martin Jokver dohodli, že opustí své dosavadní profese programátora a počítačového grafika a začnou se věnovat svému koníčku – vínu. Přibrali k sobě kamarádku z mládí Evu Grenarovou a začali rozvíjet webový projekt prodeje dárkových vín.

Spolupracovali výhradně s moravskými vinaři a dodavateli a postupně se vinný sortiment rozšířil o delikatesy původem z Moravy. Produkty od menších producentů zaštítili vlastní značkou Chuť Moravy a začali pod ní nabízet „to nejlepší“ od moravských malovýrobců. 

Postupně zatoužili přijít s vlastními produkty. Inspiraci našli ve starých kuchařkách a zanedlouho se zrodila první specialita Svatojánské ořechy. Po velkém ohlasu následovaly další netradiční pochoutky jako Chmelíček, nakládané zelené hustopečské mandle nebo smrkové želé. Jejich produkty nesou značky Regionální potravina Jižní Moravy a Zlatá Chuť Jižní Moravy. Na světové soutěži Great Taste Awards v Londýně získaly Svatojánské ořechy dokonce dvě ze tří zlatých hvězd.

I nadále firma hledá a oprašuje recepty a vlastnoručně sbírá suroviny, ze kterých připravuje delikatesy, na které se už dávno zapomnělo. Vyrábí podle tradičních receptur, z kvalitních surovin, bez přidaných látek a konzervantů. A protože celý příběh začal u vína, jsou produkty společnosti dobře kombinovatelné s moravskými víny.

Nebát se riskovat a v případě nezdaru se umět poučit.

Mapa
Firma sídlí v Jihomoravském kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Jaké máte plány do budoucna?

Exportovat do dalších zemí.

Jakou vlastnost považujete za svoji nejsilnější stránku?

Prioritní věci umět posouvat dopředu.

Kterou z Vašich vlastností naopak dle Vašeho názoru nese Vaše okolí s nejmenší libostí?

Dobrá nálada hned po ránu :-) Jsem z podstaty pozitivní člověk.

Odpovídal Vlastimil Sapák, spolumajitel firmy

Důvod nominace

Protože si to prostě zaslouží! I v této náročné době se pustili do nových produktů a inovací. Když s nimi jednáte, tak máte pocit, že neexistují žádná čísla, výkony, tabulky. Nikdo na Vás netlačí, usmívají se a jednoduše dělají, co je baví!

Nominační kategorie

Tradice

Nominoval/a:

obchodní partner

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů