Český rozhlas Region | mediální partner

Český rozhlas provozuje 14 regionálních stanic. Jejich působnost vychází z územně-správního uspořádání České republiky, kdy v každém kraji vysílá jedno regionální studio sídlící v krajském městě. Dohromady tvoří regionální stanice síť, která je zaměřena na identickou cílovou skupinu posluchačů.

 

Charakter vysílání regionálních stanic Českého rozhlasu odpovídá jejich hlavnímu sloganu „Rádio vašeho kraje“ – tedy čistě regionální stanice žijící se svými posluchači v regionu, která se zabývá jejich běžnými problémy a poskytuje jim důležité a užitečné informace pro každý den. 

 

Regionální program akcentuje regionální informace (včetně servisních, jako jsou počasí nebo doprava), spotřebitelská témata (poradny orientované na běžné každodenní problémy a nabídka pomoci při jejich řešení), zábavné žánry a písničky na přání. Velký důraz klade na interaktivitu, přímý kontakt s posluchači. Hudební program tvoří převážně česká hudba v žánrech pop, pop-country, country a folk, navíc citlivě obohacená o určitá krajová specifika. Regionální stanice jsou zároveň jediným programovým okruhem Českého rozhlasu, který svým posluchačům nabízí folklórní a lidovou hudbu a dechovku. 

 

Český Goodwill 2015 mediálně podporují regionální stanice Český rohlas Region - střední Čechy, Český rozhlas Region - Vysočina a Český rohlas Ostrava.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů