Svaz hudebníků České republiky | partner slavnostního večera

Svaz hudebníků České republiky je organizací, která má dlouhodobou tradici. Vznik první hudební organizace je zaznamenán v období kolem roku 1906. Svaz hudebníků procházel úspěšnými obdobími, ale také prožíval období složitá. Hudebníci se například velkou měrou podíleli na finančním příspěvku pomníku a sochy našeho velkého českého skladatele Bedřicha Smetany. Organizace hájila zájmy hudebníků a pomáhala pro ně vytvářet důstojné podmínky za jejich vystupování, ať již komerčního charakteru nebo při příležitostech slavnostních a státních.

Svaz hudebníků ve své struktuře organizuje hudební festivaly i na mezinárodní úrovni, spolupracuje s řadou zahraničních hudebních svazů a institucí, spolupracuje s televizními společnostmi i s Českým rozhlasem, který pomáhá propagačně, ale i v odborné patronaci svým orchestrem Českého rozhlasu. Pořádá soutěže orchestrů i autorů a spolupracuje s různými institucemi na doprovodných hudebních a mažoretkových programech. SHČR je členem evropské hudební organizace CISM.

Svaz sdružuje ve své organizaci žánrové sekce. Sekci dechovou, tzv. středního proudu – zábavné hudby, mažoretky a příznivce – patrony a sponzory. Uvítáme všechny ty, kteří s námi souhlasí, že hudba je tím nejmilejším průvodcem přátelství, lásky a porozumění.

www.shcr.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů