Youradio News | mediální partner

Multimediální projekt skupiny Active Radio zahrnuje byznysový web  ZET.cz a rádiové vysílání programového bloku Studio ZET na rádiu BBC. Rádio BBC je zpravodajsko-informační stanicí, jejíž značnou součástí je i vysílání BBC World Service.

České vysílání probíhá denně v časech mezi 8. – 11. a 13. – 16. hodinou a jeho obsahem je zpravodajství, publicistika, vzdělávání, sport a zábava, v rámci čtyř základních tematických okruhů – byznysu, vědy, kultury a společnosti. Jako prvek zábavy je zde smysluplně a přiměřeně využívaná i hudba.

Program rádia je postaven na zpravodajském proudu (tzv. rolling news) v dopoledním a odpoledním prime time. V jiných částech dne běží různé talk show nebo diskusní pořady s hosty a posluchači a další programové prvky. Obsah webu ZET.cz má stejně jako vysílání rádia BBC zpravodajsko-informační charakter a jeho cílem je přinést čtenářům rychlý přehled ze světa byznysu, vědy, kultury a společnosti. Pro tvorbu obsahu rádio spolupracuje s etablovanými partnery. Studia rádia byla umístěna do mediacentra ve Wenzigově 4 na Praze 2.

Studio ZET rádia BBC se vysílá ve 12 největších českých a moravských městech, je možné ho poslouchat také prostřednictvím webu www.zet.cz.

V okamžiku, kdy Rada pro rozhlasové a televizní vysílání vyjádří svůj souhlas s návrhem na změnu, který nový vlastník vysílací licence, skupina Lagardère Active ČR, podal, přejmenuje se rádio BBC na rádio ZET, v souladu s dlouhodobou obchodně-marketigovou strategií skupiny.

Náš formát je unikátní v tom, že se chceme – krom škály společenských témat – také více zaměřit na souhrn toho nejdůležitějšího, co se děje v oblasti byznysu, ekonomiky nebo třeba technologií. Protože naše vysílání i web jsou zaměřeny na vzdělaného, profesionálního a  přemýšlivého posluchače, jde nám hlavně o to, aby náš obsah byl srozumitelný a zajímavý. A proto  nás těší, že se počet pravidelných uživatelů našeho obsahu v rádiu, na webu i v mobilních zařízeních rozrůstá“, říká k úspěchu projektu Zet jeho šéfredaktor Marek Miler.

 

O skupině Active Radio

Mediální skupina Active Radio je násupcem Lagardère Active ČR provozuje skupinu rádií – Evropa 2, Frekvence 1, Rádio Bonton, Dance Radio a slovenskou stanici Europa 2. Od roku 2008 navíc intenzivně rozvíjí své internetové aktivity - hudební portál koule.cz, web pro motoristy MOTOmail.cz a dětský web Pigy.cz.

Součástí skupiny je také produkční divize NO LIMITS a mediální zastupitelství Regie Radio Music (RRM), jež je leadrem českého rozhlasového trhu.

Značka Lagardère patří holdingu se sídlem v Paříži a aktivitami v globálním měřítku. Kromě rádií zastřešuje také televize, nakladatelství, produkční společnosti, distribuční společnosti, internetové portály atd.

Spoluzakladatelem skupiny Lagardère Active ČR je současný prezident firmy Michel Fleischmann. Skupina má za sebou dlouhou tradici, vznikla v roce 1991, kdy spustila první ze svých rádií Evropu 2.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů