GIVT.cz s.r.o

Peter Páluš

Ročník 2018

Představení nominované firmy

GIVT je internetový portál, díky kterému mohou lidé udělat dobrý skutek při tak běžné činnosti, jakou je nakupování na internetu. 

Vy nakupujete a GIVT z vašeho nákupu zasílá vámi zvolené organizaci část peněz z vaší útraty: zvolíte svůj oblíbený sportovní klub, kulturní organizaci, charitu nebo zájmovou skupinu, a na stránkách portálu GIVT si vyberete internetový obchod, kde běžně nakupujete. Z každého vašeho nákupu pak jde předem dané procento na účet zvolené neziskové organizace.

Přes portál GIVT dnes lze podpořit 4350 neziskových organizací nákupem v některém z více než 1150 spolupracujících e-shopů (např. Mall.cz, Booking.com, Baťa a další). 

Klikni a pomáhej!

Mapa
Firma sídlí v Olomouckém kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Co Vás na podnikání nejvíc těší?

Že se mi podařilo najít obor, ve kterém se skloubí business a pomoc potřebným.

V čem vidíte největší překážky podnikání?

Neřekl bych přímo překážky, ale asi nejtěžší a zároveň nejzajímavější je to, že v rámci svého podnikání vždy tíhnu k něčemu neprobádanému a minimálně v českém kontextu novému. S tím samozřejmě souvisí spousta klopýtnutí a zkoumání uliček, které se nakonec ukážou být slepé.

Kdo je Vaším osobním, případně podnikatelským vzorem?

V podnikání se snažím sledovat hodně inspirativních lidí, ale zároveň se na ně dívám kriticky a nemám je jako modly či vzory. Z každého si chci vzít to nejlepší, takže jedno jméno nemám. Pokud jde o osobní život, je mi velmi sympatická postava Nikoly Tesly. Nic není zkrátka tak šílené, aby to nemohlo fungovat. 

Odpovídal Peter Páluš, spoluzakladatel a ředitel firmy GIVT

Důvod nominace

Velmi si vážím lidí, jako je Peter, kteří dokáží využít své znalosti, zkušenosti i kontakty k tomu, aby vytvořili něco, co může pomáhat ostatním. Projekt GIVT takový je a velmi se mi ten nápad líbí. Na internetu nakupuje spousta lidí a pokud by to všichni dělali přes GIVT, získaly by neziskové organizace tolik potřebné finance na jejich činnost. Zároveň si velmi vážím Petra jako člověka. Jako zaměstnavatel je velmi férový a v žádné jiné firmě jsem se zatím nesetkala s tak pozitivním přístupem, s jakým Peter ke všem zaměstnancům přistupuje, jak se nás snaží vzdělávat a podporovat rozvoj našich schopností.

Nominační kategorie

Inovace

Nominoval/a:

zaměstnanec

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů