Mickeyho miniškolka s.r.o.

Lenka Kratinohová

Ročník 2017

Představení nominované firmy

V roce 2011 se vrátili z 5,5 letého pracovního pobytu ze Severního Irska. Bylo jí 52 let a úspěch v nalezení práce byl minimální. Rozhodovala se mezi domovem pro seniory a mateřskou školou. V té době pečovala o 92letou babičku, která ji vyléčila z domova pro seniory a vyhrály děti. Vzdělání měla pedagogické a evidována byla na ÚP. Dodělala si na ÚP Podnikatelký kurz a začala vyřizovat. To byl konec roku 2011.

Naštěstí v tomto období stále pečovala o babičku a měla 13letou nejmladší dceru. V tu dobu i manžel z důvodu snižování stavu zaměstnanců přišel o práci a byl veden na ÚP. Ona v té době bez nároku na podporu v nezaměstnanosti. Její manžel v tuto dobu měl čas na rekonstrukci domu na školku.

Po všech úskalích otevřela školku 1. 12. 2013. Půl roku bylo ve školce 1 dítě po 2 hodinách 2x týdně. Potom se na doporučení začínaly ozývat další děti. Pracovala jako OSVČ a zaměstnala dcery po MD z ÚP s dotací na společensky účelné místo. Čekala na výzvu z MPSV na Dětské skupiny. 11. 11. 2015 převedla školku na s.r.o. a psala projekt z ESF na Dětskou skupinu a stala se spolu s nejstarší dcerou zaměstnancem s.r.o. Dostala dotace z výzvy 035 na Dětskou skupinu na 2 roky. Začátek projektu byl 1. 3. 2016 a do 28. 2. 2016 bylo vystaráno – Zařízení péče o děti předškolního věku dle živnostenského zákona v Ostravě.

6. 1. 2017 jí zemřela nejmladší dcera Klárka a svůj žal překonává práci s dětmi. Přes den ji děti dobíjí. Snaží se o to, aby školka fungovala nadále. Zřizuje nově spolek, protože se změnily podmínky v dotacích a chce převést školku na Dětskou skupinu, aby to fungovalo nadále. Má sice 1 rok a 7 měsíců do důchodu, ale chce pokračovat ve své práci dále, aby překonala bolest, která zůstala po smrti dcery.

Vše, co opravdu potřebuji znát o tom, jak žít, co dělat a jak vůbec být, jsem se naučil v mateřské školce. (Robert Fulghum: Neobyčejné přemýšlení o obyčejných věcech)

Mapa
Firma sídlí v Moravskoslezském kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Jaké byly Vaše pocity, když jste o Vaší nominaci na ocenění Český Goodwill dozvěděla?

Příjemné a radost z toho, že si někdo cení mé práce.

Proč jste se rozhodla Vaši nominaci na ocenění Český Goodwill přijmout?

Je to možnost zviditelnit naší malou firmu, na reklamu nemáme finance.

Jaký je Váš nejčastější projev dobré vůle?

Láska k lidem a hlavně k dětem, ty si to zaslouží nejvíce…

Odpovídala Lenka Kratinohová, ředitelka mateřské školky

Důvod nominace

Pracovat s malými dětmi je velmi náročné, není to práce, ale poslání. Není jednoduché získat důvěru rodičů, aby umístili své dítě právě do vašeho zařízení. Konkurence je veliká. Za úspěch se považuje, když rodič jednoho dítěte doporučí druhému rodiči právě vaši školku, a to je to čeho si vážíme.

Nominační kategorie

Partner

Nominoval/a:

zaměstnanec

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů