Český Goodwill 2024

Hledáme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

NOMINUJTE TEĎ

Atelier Žampach– Stanislav ŽAMPACH

Ročník 2016

Představení nominované firmy

Atelier Žampach založil Stanislav Žampach již v roce 1990.Činnost atelieru byla zpočátku zaměřena na design pro sklárny a obchodní společnosti z celého světa, např. z Japonska či USA.Od roku 1997 se atelier zaměřil více na vlastní vývoj, produkci a prodej reliéfně pískovaného skla. 

Pro své záměry objednává sklo dle vlastních návrhů v mnoha českých i zahraničních sklárnách a vybírá zajímavé a neohleděné tvary, které tyto sklárny nabízejí.Prioritou je dávat na trh neustále novinky,ale také zachovávat i starší sortiment.Výrobky atelieru můžete objevit nejen v českých galeriích a specializovaných obchodech, ale i zahraničí.

Nahlédněte do rodinného atelieru Žampach, který již od roku 1990 tvoří jedinečné umělecké sklo s nadčasovým designem. Video se spustí v novém okně po kliknutí na obrázek.

Atelier nabízí kvalitně řemeslně a výtvarně zpracované sklo, neotřelý a promyšlený design, který zaujme na první pohled jedinečností výtvarnéhoprojevu a odlišností od ostatních výrobků na trhu, a to i díky malosériové produkci a limitovaným sériím výrobků.Zajímavé je spojení pískování s jinými technikami, např. použití cínu, přelešťování pískovaného motivu a leháním skla do forem. Produkty, mají svůj rukopis a je z nich cítit kontinuita rukopisu výtvarníka.

V posledních letech se atelier zaměřuje i na práci v architektuře prostřednictvím dělicích stěn, dveří, zábradlí ale i volných plastik z tabulového skla podsvícené LED diodami.

„Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.“ Firma sídlí ve Zlínském kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Odpovídá Stanislav ŽAMPACH, designer a majitel firmy Atelier Žampach

Jaké byly Vaše pocity, když jste o Vaší nominaci na oceněníČeský Goodwill dozvěděl/a?

Určitě mě to moc potěšilo, i když nejsem zrovna již ten typ a ročník (1956), co se zaměřuje na „sbírání metálů“. Když se zamýšlím nad výsledky své práce, tak jsem spokojen již s tím, že máme s manželkou a synem dost práce a že se nám v atelieru daří.

Proč jste se rozhodl/a Vaši nominaci na oceněníČeský Goodwill přijmout?

Znám svojí hodnotu na „trhu práce“ a když toto chce někdo zviditelnit a ocenit, tak musím jen poděkovat za to, že si toho někdo všiml a chce to „říct“ i dalším lidem.

Jaký je Váš nejčastější projev dobré vůle?

Pokud tím myslíte pomoc slabším, nemocným nebo potřebným, tak ano, někdy přímo finančně, ale konkrétnímu člověku a pravidelně prostřednictvím naší práce v dobročinných akcích jako klapka pro Zlínský filmový festival apod. 

Pokud je tím myšlen vztah k jiným lidem, tak tolerance, ohleduplnost, pomoc, volnější prostor pro samostatné fungování lidí kolem mne, jsou lidské vlastnosti mě blízké. Netýká se to ale kvality výsledného produktu z našeho atelieru. Tam jsem tvrdě nekompromisní.

Důvod nominace

Atelier Žampach je malá poctivá rodinná firma, která se dlouhodobě věnuje zpracování českého skla a tvorbou uměleckých předmětů. Vážím si atelieru a pana Stanislava Žampacha především z důvodů špičkové řemeslné a výtvarné kvality jejich výrobků, neustálého inovování a vylepšování, netradičního přístupu k designu jako takovému a hledání nových výtvarných a technologických cest.

V neposlední řadě se jim daří neustále posouvat hranice technických možností v pískování a opracování skleněných výrobků. Proto si je dovoluji zařadit do kategorie Inovace. Stejně tak do kategorie Tradice, protože svojí prací navazují na historicky podloženou tradici sklářství ve Zlínském regionu.

Děkuji, Pavel Horalík

Nominační kategorie

Inovace

Nominoval/a:

kamarád(ka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů